Wybrany wątek opinii
Był taki zwyczaj, że uczniowie szkół średnich, a liceów ogólnokształcących w szczególności, nauczycieli takich szkół nazywali profesorami/profesorkami i tym określeniem zwracali się do nich uczniowie. Po 1990 roku stopniowo od tego odchodzono, chociaż w tradycjach tego typu szkół zachowano taką formułę. Osobiście z sentymentem wspominam tamten czas kiedy do nauczycieli zwaracano się "panie profesorze, pani profesor" nawet, gdy uczy li oni WF lub Przysposobienia Obronnego (wcześniej wojskowego).
Do moderacji
Odpowiedz
18
2
@Tak było profesorze - Dziękuję za wyjaśnienie, po prostu brakowało mi tej informacji a z tekstu nie wynikało to jednoznacznie
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@Tak było profesorze - Nie denerwuj się, szkoda zdrowia. Są ludzie, którym obca jest tradycja nazywania nauczyciela w szkole średniej per "profesor". To nikomu nie uwłacza. Jedocześnie, nie razi ich sprawa przyznania kilkudziesięciu doktoratów "humoris causa" znanemu donosicelowi (temu od wygranych z totka)...
Do moderacji
Odpowiedz
6
2