UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Był taki zwyczaj, że uczniowie szkół średnich, a liceów ogólnokształcących w szczególności, nauczycieli takich szkół nazywali profesorami/profesorkami i tym określeniem zwracali się do nich uczniowie. Po 1990 roku stopniowo od tego odchodzono, chociaż w tradycjach tego typu szkół zachowano taką formułę. Osobiście z sentymentem wspominam tamten czas kiedy do nauczycieli zwaracano się "panie profesorze, pani profesor" nawet, gdy uczy li oni WF lub Przysposobienia Obronnego (wcześniej wojskowego).

Tak było profesorze