Wybrany wątek opinii
Wyraźnie niektórym tu, powrót Królestwa Polskiego byłby na rękę. Nawet już odpowiednią nazwę partii przygotowali. Nie, dziękuję (Królestwo Polskie - marionetkowy twór podczas zaborów, zależny całkowicie od Rosji. )
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
Kolego Konfederacja Korony Polskiej to organizacja zrzeszająca monarchistów czyli ludzi którzy widzą wady demokracji i uznają że jest ona konstruktem gorzej wpływającym na Kraj niż demokracja jednocześnie świadomych faktu że póki mit demokracji parlamentarnej nie padnie restytucji monarchii przeprowadzić się nie da. Królestwo Polskie to jedyne mocarstwo które wprowadziło swoje wojska na Kreml i zajmowało bez mała pół europy. Polska Piastów i Jagiellonów właśnie taka była i jak się Pan przyjrzy to właśnie demokracja szlachecka to królestwo zrujnowała tymi samymi wadami które ma obecnie demokracja parlamentarna. Proponuje wracać do szkoły po korepetycje bo brak wiedzy skutkuje brakiem rozumu....
Do moderacji
Odpowiedz
1
5
@MariuszLewandowski-Fc - "bo brak wiedzy skutkuje brakiem rozumu.... " - o, tak. zgadzam się
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
To nie do końca takie proste są ludzie bez wiedzy ale posiadający mądrość i są ludzie posiadający wiedze a nawet dyplomy i tytuły a będący w istocie głupcami. Nie mniej proces dydaktyczny to przekazanie wiedzy i jej obróbka a proces wychowawczy to wskazanie celów owej obróbki i kryteriów dobre/złe. Problem współczesnej szkoły to nadmiar wiedzy o niedostatek uniwersalnych kryteriów oceny. Młodzi ludzie wariują ponieważ spożywanie ludzkiego miejsca dla Europejczyka to tabu a dla Papusa - pozycja w narodowym menu. Nauczyciel zastępuje zatem wychowanie edukacją zastępując samodzielne myślenia wypełnianiem kratek w testach. Ale generalnie to zapamiętywanie tworzy nowe połączenie i skojarzenia a spory i dyskusje to najlepsza forma przyswajanie wiedzy i jej wykorzystania. Miło mi że się Pan zgadza z moim poglądem w tej sprawie
Do moderacji
Odpowiedz
1
4