UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
To nie do końca takie proste są ludzie bez wiedzy ale posiadający mądrość i są ludzie posiadający wiedze a nawet dyplomy i tytuły a będący w istocie głupcami. Nie mniej proces dydaktyczny to przekazanie wiedzy i jej obróbka a proces wychowawczy to wskazanie celów owej obróbki i kryteriów dobre/złe. Problem współczesnej szkoły to nadmiar wiedzy o niedostatek uniwersalnych kryteriów oceny. Młodzi ludzie wariują ponieważ spożywanie ludzkiego miejsca dla Europejczyka to tabu a dla Papusa - pozycja w narodowym menu. Nauczyciel zastępuje zatem wychowanie edukacją zastępując samodzielne myślenia wypełnianiem kratek w testach. Ale generalnie to zapamiętywanie tworzy nowe połączenie i skojarzenia a spory i dyskusje to najlepsza forma przyswajanie wiedzy i jej wykorzystania. Miło mi że się Pan zgadza z moim poglądem w tej sprawie
MariuszLewandowski-Fc