Wybrany wątek opinii

Redakcjo: albo ulica, albo plac. Plac Strażacki, nie ul. Plac Strażacki.
(2025.11.10)
Internet ma taką cechę, że każdy może się wypowiadać na każdy temat. Są pewne ograniczenia prawne ale ogólnie istnieje pełna swoboda. W tym rzecz, iż wypowiadają się osoby albo inaczej - piszą co im ślina na język przynieise nie znając tematu. Proponuję sprawdzić jakie są obecnie zasady nazywania ulic, placów czy alei a potem dopiero wylewać w internecie swoje pokłady niewiedzy i komentować sprawy, o których nie ma się żadnego pojecia.
Komentator (2025.11.11)
@Komentator - Szanowny redaktorze, nie ma co sie unosić. Proszę udowodnić, że obecnie plac to ulica albo ulica może być placem. Bo nie ma czegoś takiego jak ul. Plac Strażacki, tylko jest Plac Strażacki, ewentualnie może być pl. Strażacki - w zależności od tego, czy mamy nazwę własną (jak w Braniewie), czy też nie. Albo ul. Strażacka. Nazywanie ulicami placów (ul. Plac Wolności, ul. Plac Strażacki) to obecnie powszechna plaga, nawet urzędy nagminnie robią ten błąd w adresach, więc nie ma co obrażać osób, które zwracają w neutralny sposób uwagę, a douczyć się. A jeśli Pan nie wierzy, niech pan idzie do prof. Miodka albo Bralczyka.
(2025.11.12)
Powrót do komentarzy