Wybrany wątek opinii
Na oddziale schizofrenicznym bez zmian. Ile można wciskać ludziom bajki, które są plagiatem pism sumeryjskich? Wiecie, że w 1410 r. podczas bitwy pod Grunwaldem nie było jeszcze Pisma Świętego? Półtora tysiąca lat po śmierci Jezusa, nadal Kościół zastanawiał się, w jaki sposób wygodnie dla siebie, zredagować te wszystkie treści, żywcem przepiane od myślicieli sumeryjskich. Żenada!
Do moderacji
Odpowiedz
20
44
@Mezopotamczyk - Wiecie ? Dobrze że Ty wiesz bo moim zdaniem gdyby nie google to byś nie wiedział gdzie wisła płynie ! Co do pisma św. to każdy papież coś zmieniał a polski najwięcej i tu dużo przekazu że słów i czynu Chrystusa się nie dowiemy !
Proponuję szanować Bliźniego i wstrzymania się od zmyślonych teorii bo z wiarą jest jak z polityką.
Do moderacji
Odpowiedz
10
16
@Mezopotamczyk - Jest jedna zmiana na tym oddziale - zginął im jeden pacjent i wypisuje swoje rojenia na Portelu (których historyczność można sprawdzić naprawdę kilkuminutowym googlaniem - to, że Sobór Trydencki ostatecznie zatwierdził doktrynalnie kanon Pisma Świętego to nie oznacza, że go "stworzył". Chodziło głównie o "ostateczne rozwiązanie" kwestii tych wszystkich sekt typu katarzy, bohomilcy, atinganie itp. , którzy wprowadzali swoje zmiany).
Do moderacji
Odpowiedz
9
9
"Co do pisma św. to każdy papież coś zmieniał a polski najwięcej.. " no geniusz. Prawdziwy geniusz. Skąd się takie..... biorą.
Do moderacji
Odpowiedz
9
5
Geniuszu... a ty skąd się wziąłeś? Dziesięć przykazań zwanych bożymi, wersja obowiązująca obecnie to wersja pierwotna? Jeśli tak uważasz to jesteś nie bardzo rozgarniętym i źle zorientowanym wyznawcą.
Do moderacji
Odpowiedz
5
5
"a ty skąd się wziąłeś? Dziesięć przykazań z" pokaż co zmieniał w Piśmie Św. polski papież? Czytaj ze zrozumieniem, potem komentuj.
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
Nie o podstawie pisma św. mowa, każdy wie że Mojżesz okazał dziesięć przykazań ! Ale tak przy okazji.... dlaczego gdy zobaczył lud który oddaje hołd mamonie rozwalił tablice z przykazaniami ?
Dlaczego do dziś wierzy się w figurki, bożki i relikwie ? Czy to jest przykazanie Boże ? Nie !
Do moderacji
Odpowiedz
1
2
Protestantyzm: odrzuca autorytet i prymat papieża, opierając się wyłącznie na Biblii.
Odrzuca Marie jako Bożą bo jak już jest matką Syna Bożego ! Odrzuca kult w bożki i relikwie.... i tu moim zdaniem jest sedno wiary ?
Znak zapytania bo nikt z Nas prawdy nie zna.
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
Nie ja napisałam o zmianach w piśmie zwanych świętym, tylko dałam przykład jak sukienkowi manipulują swoimi wyznawcami. Rzeczywiście czytaj ze zrozumieniem. Módl się.
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
Kler zna. Każdy odłam na swoje zwierzchnictwo. A wszystko zaczęło się od nieślubnego syna poganina i Żydówki.
Do moderacji
Odpowiedz
0
2