Wybrany wątek opinii
mamy dwa domy młodzieżowe, gdzie nie ma kosztów dzierżawy, a miasto wynajmuje najdroższą powierzchnię w mieście, te 10tys miesięcznie można byłoby lepiej spożytkować niż na czynsz; Argumentacja bo CH Ogrody zgłaszało, problemy z młodzieżą, za pewne mają też problemy ze złodziejami, ale nikt nie otwiera tam komendy policji, to też nie oznacza, że ta młodzież pójdzie do niebieskiego trampka, dla mnie większość fundacji to robienie kasy i tyle, tą samą przestrzeń można byłoby stworzyć przede wszystkim przy pomocy elbląskich stowarzyszeń czy nauczycieli i innych specjalistów, a tak tramwaje z Turcji, fundacja z Gdańska, ale kasę wydają naszą, mieszkańców,
Do moderacji
Odpowiedz
46
9
@modi - No właśnie UM wydaje naszą kasę i to dlatego szuka jak najlepszych rozwiązań. A przykład zakupu tramwajów z Turcji jest tego najlepszym dowodem, jest i taniej i dłuższa gwarancja.
Do moderacji
Odpowiedz
8
13
@okkj - Jednak powinniśmy wspierać polski przemysł i negocjować dłuższą gwarancję, jeśli pieniądze publiczne nie zostaną w tym kraju to co nas czeka? Pedagogów nam nie brakuje, można było wykorzystać elbląskich specjalistów, a nie przepłacać na fundację, ile z tych pieniędzy pójdzie na dzieci, bo ok.400tys na samą dzierżawę, do tego są jeszcze miesięczne opłaty za lokal za pewne ok.3000zł. to kolejne 100tys, już wyparowało pól miliona, co w tej przestrzeni ma być czego nie można zrobić w MDK czy światowidzie czy innych placówkach?
Do moderacji
Odpowiedz
16
2
@modi - Pytaj tych co ofertę konkursową pisali. Nikt nie przepłaca UM korzysta z tego co podany na tacy w ofertach. Prawo Zamówień Publicznych w takich progach finansowych nie dopuszcza zamówień bez konkursu ofert.
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
@okkj - Polskich nie ma🤣
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@modi - Dokładnie w punkt. Pozdrawiam
Do moderacji
Odpowiedz
0
0