Wybrany wątek opinii
Powinni w końcu odłączyć się od Rosji i proklamować niepodległą republikę. Inaczej długo tak nie pociągną.
Do moderacji
Odpowiedz
22
6
@rów - To było do przewidzenia.. Ojciec opowiadał mi o polskich korzeniach Królewca. Przecież Stalin zabrał to siła i jeszcze sprawa zawłaszczenia Królewieckich ziem jest nie wyjaśniona dokładnie. Ta enklawawa myślę że jest enklawa Polski.. W Polsce to zawsze była sprawa Tabu. , nie wiem dlaczego. A Stalinowi chodziło pewnie o ataki na Europę..
Do moderacji
Odpowiedz
4
2
... Co? Przecież Królewiec założyli Krzyżacy, a do 1945 mieszkali w nim prawie wyłącznie Niemcy. Kilku polskich szlachciców żyjących tam w czasie I Rzeczpospolitej nie czyni z niego "enklawy Polski".
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
@qweh - To jest eksklawa lub półenklawa.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0