Wybrany wątek opinii

W Elblągu praktycznie nie ma policji. Liczba wakatów i praktycznie niewielkie zainteresowanie służbą w tych organach spowodowało taką sytuację. Stąd nie ma patroli, a interwencje praktycznie są podejmowane na zgłoszenia, a i wtedy patrol przybywa z dużym opóźnieniem, z wyjątkiem wypadków drogowych czy poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Dlatego w mieście i podległym terenie KM Policji brakuje policjantów. Natomiast nowelizacja ustawy o strażach miejskich odebrała im szereg uprawnień, w tym umożliwiających skuteczne interweniowanie. Jednocześnie ograniczenia finansowe nie pozwalają na rozbudowę kadrową tej straży. Wszystko to wykorzystują nie tylko użytkownicy dróg, ale i inni i mamy wciąż wzrost wykroczeń.
Beewoolf (2024.09.09)
@Beewoolf - Końmendant Stołeczny dziś powiedział, że policja działa w trybie awaryjnym. Myślisz, że tu jest inaczej. Lata zaniedbań i klepania się z kolesiami po plecach. Doprowadziły do takiej liczby wakatów.
(2024.09.09)
@Beewoolf - Problem nie w ilości policji tylko w jej jakości, apolityczności tej formacji, uprawnieniach policjanta gwarantujących mu w każdej sytuacji trudnej własne bezpieczeństwo. A na straży tego ma stać państwo i prawo. A jak jest każdy widzi.
(2024.09.09)
Powrót do komentarzy