UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

W Elblągu praktycznie nie ma policji. Liczba wakatów i praktycznie niewielkie zainteresowanie służbą w tych organach spowodowało taką sytuację. Stąd nie ma patroli, a interwencje praktycznie są podejmowane na zgłoszenia, a i wtedy patrol przybywa z dużym opóźnieniem, z wyjątkiem wypadków drogowych czy poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Dlatego w mieście i podległym terenie KM Policji brakuje policjantów. Natomiast nowelizacja ustawy o strażach miejskich odebrała im szereg uprawnień, w tym umożliwiających skuteczne interweniowanie. Jednocześnie ograniczenia finansowe nie pozwalają na rozbudowę kadrową tej straży. Wszystko to wykorzystują nie tylko użytkownicy dróg, ale i inni i mamy wciąż wzrost wykroczeń.

Beewoolf