Wybrany wątek opinii
U mnie w tym miesiącu ZUS ściągnął około 350zł na NFZ bez licytacji a dentysta za leczenie zęba 700zł prywatnie bo NFZ to u dentysty się nie liczy- też bez licytacji. Mam 1rubla i 3kopiejki to jutro rzucę na orkiestrę.
Do moderacji
Odpowiedz
10
0
@Mam to dam . - Wracaj do Kaliningradu i tam wrzuć Putinowi, bez łachy.
Do moderacji
Odpowiedz
5
5
@Mam to dam . - Wciąż połowa społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy, że pensja brutto pracownika na etacie, to nie jest całość "zaboru" wynagrodzenia, bo dodatkowe opodatkowanie pracy jednego człowieka, przerzucane jest na pracodawcę w postaci tzw. superbrutto, jako łączny koszt pracodawcy. To, że ktoś ma netto 3000 zł, a brutto 4300,oznacza że pracodawca musiał dorzucić "od siebie" kolejne 1200 zł, ponieważ łączny koszt przy 3000 zł netto, wyniesie około 5500 zł, z czego aż 2500 to podatki, w tym składka na NFZ. Te 350 zł na NFZ to chyba na rozpoczęcie licytacji dopiero. Łupią nas na każdym kroku i jeszcze chcą to ukryć.
Do moderacji
Odpowiedz
8
2
@Smutny podatnik - to ze pracodawca odprowadza skladki pracownika nie oznacza ze on ponosi koszt, on oplaca skladki za pracownika wyreczajac go, inaczej nie placilby na nfz, te pieniadze sa jego i to on faktycznie jest platnikiem, a ci janusze to tylko placza ze musza placic, itak to co maja to dzieki pracownikom, . mnaja kase w lapie to zal im oddac nieswoje pieniadze
Do moderacji
Odpowiedz
0
1