Wybrany wątek opinii

A czy autor artykułu do szkoły chodził? Jak piszemy nazwy własne, tutaj marki pojazdów? Skoda, Toyota, a wieśwagen to wiadomo,
Phihihi (2020.08.27)
@Phihihi - Autor artykułu w odróżnieniu do autora komentarza chodził do szkoły i przykładal się do nauki. Dlatego prawidłowo używa małej litery. Zasadą w języku polskim jest, że nazwy marki są traktowane jako własne i piszemy je z dużej litery. Natomiast nazwy poszczególnych aut jako wyrobow przemysłowych są pisane małą literą. Na przykład: w Czechach powstają samochody marki Skoda. Kupiłem wczoraj nową skode octawie. Więcej informacji można znaleźć w materiałach źródłowych.
BEZ ŚCIEM proszę (2020.08.27)
@Phihihi - Ja ci tam wieswagen wieśniaku walony !!!
W.g (2020.08.27)
@BEZ ŚCIEM proszę - Piszemy nie z dużej litery tylko duża literą
AaBb (2020.08.27)
@BEZ ŚCIEM proszę - Jak najbardziej masz rację, jeżeli chodzi o pisownię. Tylko jak ujął to gość "Phihihi"zacytuję: "Jak piszemy nazwy własne, tutaj marki pojazdów? Skoda, Toyota"- To czytając ten zacytowany fragment, to on ma też rację, oczywiście w artykule napisane jest poprawnie.
tak nawiasem (2020.08.28)
Powrót do komentarzy