Wybrany wątek opinii

Na jednym ze zdjęć widzę pomnik Jana Pawła II przedstawianego przez laty, jako wielkiego Polaka ale w rzeczywistości prawda była i jest inna … Wojtyła chronił wszystkich kościelnych pedofili, choć dobrze wiedział, że krzywdzą dzieci. Cenił sławę, atencję, uwielbiał tłumy wiwatujące na jego cześć. Setki jego pielgrzymek kosztowały miliony, a biedni ludzie dawali ostatnie oszczędności na kościół. Choć udawał czy robił wrażenie skromnego, cenił pieniądze, bogactwo, to za jego pontyfikatu kościół wykupywał ziemię i nieruchomości. Był lojalny wobec przyjaciół, choćby byli najgorszymi kanaliami, dawał im pieniądze, posady, ziemię. Wywyższył Matkę Teresę, która wyciągała pieniądze od wiernych na swoje ośrodki, gdzie ludzie umierali z braku lekarstw i opieki. Przeforsował zakaz stosowania prezerwatyw w Afryce, który przyczynił się do szerzenia AIDS. Lekceważył kobiety, zgwałconym mówił, żeby rodziły dzieci w geście przebaczenia. Skupił się na produkowaniu setek świętych i beatyfikowanych. Na koniec zostawił nam purpuratów zmanierowanych, wszystkowiedzących, zachłannych, podłych i pysznych, alkoholików i homofobów. A zidiocenie Polaków na punkcie wiary to jego zasługa. Taki był Jan Paweł II.
(2020.04.13)
Idealnie opisane. Szacun.
Antytaca (2020.04.13)
Papież Wojtyła do ostatnich dni swojego życia , do ostatniej chwili ,służył ludziom , uczestniczył i prowadził mszę , a mógł zejść na emeryturę lub ,zrezygnować . To ,że Watykan jest skłamszony , każdy logik wie , ale czy Wojtyła musiał kryć różne afery , a no musiał ,bo tak kościół jak polityka to teatr ,spektakl, tylko tam nie ma prawdziwych aktorów ,a jest zorganizowana grupa Władzy ,hierarchia ,struktury ,haki ,grupki kopiące dołki pod swoimi . Uważam ,że Wojtyła Papież , reasumując zrobił więcej dobrego , bo uczestniczył w przemianach komunistyczno-demokracyjnych , żeby nie Watykańska Kamorra ,do teraz byśmy byli w minionym systemie . Zaś ,co do wiary to lepiej wierzyć niż nie wierzyć . Jedni w naukę wierzą, drudzy w Boga , inny w Buddę , ateista nie wierzy ,ale zazwyczaj ma hobby . Najgorzej , jest wtedy kiedy człowiek nie ma zajęcia , prowadzi to do destrukcji siebie i otoczenia wokół . Nie można też być ,ślepym i głuchym oczywiście potocznie , nie można zacietrzeźwionym w poglądach ,nadgorliwość ,przetrenowanie ,może prowadzić do nałogu ,a to już nie wiara ,czy hobby , nie nauka ,a choroba ,która można wyleczyć , ale trzeba bardzo tego chcieć , inaczej efektu nie będzie i leczenie się nie powiedzie .
KamieńKręguFilozoficznego (2020.04.13)
Grób prosty w ziemi - tak brzmiało życzenie odnośnie pochówku jak twierdzisz uwielbiającego przepych Jana Pawła II. Towarzyski, lojalny, zdolny wybaczyć nawet swojemu nieudolnemu zabójcy. Ciebie z kolei nikt nie będzie naśladował ani za tobą nie pójdzie, nawet się nie łódź!
(2020.04.13)
No , no odwaznie , wiekszosci zarzutow trudno zaprzeczyc
(2020.04.14)
@KamieńKręguFilozoficznego - nic dobrego nie zrobił, tak uważam.
(2020.04.14)
Powrót do komentarzy