UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Na jednym ze zdjęć widzę pomnik Jana Pawła II przedstawianego przez laty, jako wielkiego Polaka ale w rzeczywistości prawda była i jest inna … Wojtyła chronił wszystkich kościelnych pedofili, choć dobrze wiedział, że krzywdzą dzieci. Cenił sławę, atencję, uwielbiał tłumy wiwatujące na jego cześć. Setki jego pielgrzymek kosztowały miliony, a biedni ludzie dawali ostatnie oszczędności na kościół. Choć udawał czy robił wrażenie skromnego, cenił pieniądze, bogactwo, to za jego pontyfikatu kościół wykupywał ziemię i nieruchomości. Był lojalny wobec przyjaciół, choćby byli najgorszymi kanaliami, dawał im pieniądze, posady, ziemię. Wywyższył Matkę Teresę, która wyciągała pieniądze od wiernych na swoje ośrodki, gdzie ludzie umierali z braku lekarstw i opieki. Przeforsował zakaz stosowania prezerwatyw w Afryce, który przyczynił się do szerzenia AIDS. Lekceważył kobiety, zgwałconym mówił, żeby rodziły dzieci w geście przebaczenia. Skupił się na produkowaniu setek świętych i beatyfikowanych. Na koniec zostawił nam purpuratów zmanierowanych, wszystkowiedzących, zachłannych, podłych i pysznych, alkoholików i homofobów. A zidiocenie Polaków na punkcie wiary to jego zasługa. Taki był Jan Paweł II.


Anuluj