Wybrany wątek opinii
Przy mojej prywatnej posesji jest ulica i chodnik - jak w zimę nie zgarnę z chodnika śniegu przy płocie. .. straż miejska może przysolić mi mandat. Ulica i chodnik nie mój - tylko miasta. Tak samo mogło by być z polem łąką / od do.
Do moderacji
Odpowiedz
10
2
To już twój problem, idź i zaprotestuj przeciwko temu. Jak ci się nie podoba. Z polem i łąką nigdy tak nie będzie, bo rolnicy nie będą pracować na za darmo na kogoś. Czasy pańszczyzny skończyły się w XIX wieku i tak z dobrej woli w zimę odśnieżają drogi własnym sprzętem i wyciągają z rowów samochody.
Do moderacji
Odpowiedz
4
1
W mieście jest podatek od odprowadzania wód z posesji, tak samo mogłyby być opłaty za wprowadzanie wody do prywatnych rowów na polach z posesji i ziem, które nie należą do rolnika, dlaczego niby rolnik ma kopać i dbać o rowy,a ktoś, kto nie jest nim nie musi dbać o rowy przy swojej posesji i czemu ma za darmo odprowadzać wody ze swojej posesji do prywatnego rowu?
Do moderacji
Odpowiedz
4
0