Wybrany wątek opinii

"Według wyliczeń „Portalu Komunalnego”, Polacy kupują co roku ok. 300 mln zniczy – 8 szt. na osobę. Natomiast wydatki na Wszystkich Świętych to ponad 1 mld zł. Za same tylko znicze płacimy ok. 600-700 mln zł. Te pieniądze niemal dosłownie trafiają potem na śmietnisko, ponieważ większość wypalonych zniczy nie trafia nigdy do zakładów recyklingu. Podobnie jest z plastikowymi wiązankami. 1 listopada ma dziś niewiele wspólnego z ekologią, ale wcale nie musi tak być. Jak przypomina „Wyborcza”, większość zniczy sprzedawanych na polskim rynku, wypalając się wydziela szkodliwy dla układu oddechowego toluen i rakotwórczy benzen. I te wszystkie opary z całej Polski idą w powietrze i płuca zamyślonych nad grobami Polaków. Okazuje się też, że znicze mogą mieć coś wspólnego z losem orangutanów. A to z tego względu, że w części z nich stosuje się olej palmowy. Aby go wyprodukować, w południowo-wschodniej Azji sadzi się plantacje olejowców. Ale uprzednio trzeba wyciąć lasy, w których żyją te człekokształtne małpy i zabrać im w ten sposób dom. A to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem. (. .. )" - całość w sieci.
RobertKoliński (2019.11.02)
@RobertKoliński - Pana publiczna narracja i namolność internetowa przekonuje tylko garstkę wyborców. Proszę o tym pamiętać zaczynając kolejny komentarz na Portel. pl
(2019.11.02)
Proszę sobie zapamiętać na całe życie, że mądrych w społeczeństwie jest zawsze mniej niż głupich, zaś jako anonim jesteś tylko trolliku bezzębną - i niestety mocno nudną - szczekaczką, której tchórzliwe ujadanie obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.
RobertKoliński (2019.11.02)
Trafne.... Ciesze sie ze ktos myśli podobnie..
Elbska (2019.11.02)
@RobertKoliński - Powtórzę się - stuknij się pan w. .. ze swoimi lewackimi teoriami i daj żyć normalnym ludziom. Przywołana "wybiórcza" podniosła teraz alarm w związku z zapalaniem zniczy na cmentarzach, ale ta sama gadzinówka w maju nawoływała, żeby zapalić znicze żołnierzom radzieckim, albo w obronie kodziarstwa, etc. .. .
RodemzElbląga (2019.11.02)
@RobertKoliński - Panie Robercie, Pana polityczne CV to jak na razie 531 głosów w wyborach. Więcej pokory
(2019.11.03)
Powrót do komentarzy