Wybrany wątek opinii

Jednak to elbląskie przyzwyczajenie do mylnego nazewnictwa jest przerażające. Wciąż to samo kanał, a nie rzeka, kościół zabytkowy, a nie katedra, jezioro Drużno, a nie DRUZNO. A potem krzyk, że Elbląg jest poniżany, pomijany itp. A kto temu winien jak nie my sami mieszkańcy. I tak jeszcze do tego od śmieciarki. Co ty chłopie myślisz, że umęczeni, spragnieni zawodnicy w amoku walki będą butelki po wodzie wyrzucać do śmietnika. Nie obawiaj się jednak zostało to uprzątnięte. Swoją drogą jak ty wyrzucasz śmieci, czy je segregujesz ?
Empeowiecamator (2019.07.28)
Zgadzam sie, ale odnosnie jeziora Drużno obie formy są poprawne. Druzno to nazwa niemiecka, nie brzmi to dobrze po polsku, jezyk sie wykreca, wiec Drużno. Co do rzeki Elblag. Ma ona minimalny prad wlasny zwykle o tej porze roku, spadek chyba tylko z pol stopnia. Bywa ze plynie pod prad. Natomiast na wiosne i na jesieni potrafi jednak "ciagnac na 20gr". Zalezy jaki jest stan wody na jeziorze i zalewie. Tami wlasnie "kanał? łączący. Kto wedkarz ten wie. Poza tym na duzym odcinku jest skanalizowana, uregulowana. Ale oczywiscie to twor naturalny i o zadnym kanale mowy byc nie moze. Czy teraz wszyscy zrozumieli, przeczytali i beda uzywac odp. nazw? Watpie, bo nawet nie wiedziec czemu dzielnica jest nazywana za kanałem, a do tego to zamieszanie z kanałem elblaskim, ktory przeciez jest za j. Drużno, bo przecież przed nim jest rzeka Elbląg :)
Realista1 (2019.07.28)
No akurat kościół św. Mikołaja jest katedrą.
Elblążanin123 (2019.07.29)
@Realista1 - A mnie nazywają zakanalak- protestuję.
(2019.07.29)
Powrót do komentarzy