UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Zgadzam sie, ale odnosnie jeziora Drużno obie formy są poprawne. Druzno to nazwa niemiecka, nie brzmi to dobrze po polsku, jezyk sie wykreca, wiec Drużno. Co do rzeki Elblag. Ma ona minimalny prad wlasny zwykle o tej porze roku, spadek chyba tylko z pol stopnia. Bywa ze plynie pod prad. Natomiast na wiosne i na jesieni potrafi jednak "ciagnac na 20gr". Zalezy jaki jest stan wody na jeziorze i zalewie. Tami wlasnie "kanał? łączący. Kto wedkarz ten wie. Poza tym na duzym odcinku jest skanalizowana, uregulowana. Ale oczywiscie to twor naturalny i o zadnym kanale mowy byc nie moze. Czy teraz wszyscy zrozumieli, przeczytali i beda uzywac odp. nazw? Watpie, bo nawet nie wiedziec czemu dzielnica jest nazywana za kanałem, a do tego to zamieszanie z kanałem elblaskim, ktory przeciez jest za j. Drużno, bo przecież przed nim jest rzeka Elbląg :)
Realista1