Wybrany wątek opinii

W takich akcjach wychodzi kompleks Elblaga i ich mieszkańców. Kopiowanie rozwiązań z dużych ośrodków wychodzi komicznie. A to leżaczki w parku, A to wybieg dla piesków, plaża miejska bez możliwości zejścia do wody, rower miejski A teraz karta.... to wszystko to sa tematy zastępcze. Ersatz, który ma sprawiać ze choć przez chwilę poczujemy się z naszymi aspiracjami jak duże I nowoczesne miasto. A że robimy to nasladowczo I bez zrozumienia, bo też kadry które wpuszczają w obieg takie niusy, nie należą do tęższych jeśli idzie o myślenie, to jest jak jest. Jest masa problemów, które pilnie domagają się rozwiązań w tym mieście. I akurat żadne kopiowanie gdanska czy Warszawy nie sprawi że będzie nam sie żyło tak jak mieszkańcom tych zacnych grodów. Elblag bedzie zdychal I pod koniec kadencji tego pana, którego nazwiska nawet nie chce mi sie wymieniać, zaoranych zostanie kulka sfer. Sport I kultura, ciepłownictwo I nieczystosci juz dzisiaj leżą. Jedynie ma sie dobrze ciągle rozrastajaca sie administracja.
Clea (2019.05.29)
100 na 100, ale sami sobie tak wybralismy. Poki spoleczensteo elblaga nie zmieni myslenia ti dalej tak bedzie. Niestety ciezko zmienic myslenie, przyzwyczajenia w wieku 70plus i to jest problem tego miasta. To skansen, dom spokojnej starosci i tak to miasto wyglada, jak oddział geriatryczny.
(2019.05.29)
@Clea - Dobra, naśladownictwo to będzie, ale jeśli się sprawdza u innych, to czemu nie wprowadzić u siebie ? A swoje ubrania to Pani tylko szyje sama lub u krawcowej czy jednak kupuje w ogólnie dostępnych sklepach ? A buty to też na zamówienie ? Albo samochód, komputer, komórka, telewizor, pralka, lodówka itp. ? No. .. Zatem, szanowna, nie zawsze i nie wszystkie obce, cudze pomysły są złe. A że można je ulepszyć, zmodyfikować, poprawić, dostosować, to tylko ich plus. A czasem, na bazie czegoś stworzyć coś, niemal nowego, bo i tak się może zdarzyć.
Więcej.optymizmu.życzę (2019.05.29)
Powrót do komentarzy