Wybrany wątek opinii

Może w końcu ktoś zajmie się problemem nadmiernego używania środków ochrony roślin a nie wywożone są pszczoły do miasta, bo grozi im zagłada. Nikt jakoś nie wspomina o ludziach, którym również grozi zagłada przez trucizny, które są przez rolników rozpylane na polach. Jadąc przez miejscowości wiejske, gdzie znajduje się dużo pól uprawnych to aż zatyka przewody oddechowe a po kilku minutach zaatakowane są całe drogi oddechowe i wiele jeszcze poważniejszych objaw po dłuższym przebywaniu. Jak ci ludzie na wsi to wytrzymują? Może dlatego na wsi ludzie żyją zdecydowanie krócej i mają o wiele więcej dziwnych chorób. Panstwo nie chroni nas przed tymi negatywnymi praktykami rolników, niestety !
buzon (2019.05.16)
Gratuluję komentarza, wiedziałam,że przyjdzie jeszcze czas kiedy doczekam się jakiejś rzetelnej i wartościowej wypowiedzi na tym portalu ????
Blabla (2019.05.16)
Na wsi żyją dłużej, bo mają swoje zdrowe jedzenie. A ci co krócej to przez to, że karetka długo jedzie do starych na wioski.
Zen (2019.05.16)
Poza tym gdyby nie środki ochrony roślin to w Polsce panowałby głód, bo ziemi uprawnej coraz mniej, a ludzi na świecie coraz więcej. W Polsce rocznie wytwarza się ok 30 mln ton zbóż rocznie a przy produkcji ekologicznej byłoby to ok 10 mln czyli zabrakłoby dla nas. A tak jest dla nas i jeszcze na eksport. Poza tym żeby produkować bez SOR w rolnictwie musiałby zatrudnić ze 40% społeczeństwa, bo kto oplewi ręcznie hektar zboża, a średnie gospodarstwo w Polsce ma ok 12 ha kto oplewi ręcznie 12 ha zboża. A jak jest gospodarstwo 20, 50, 100, albo 200 ha? Poza tym ludzi na świecie już jest prawie 8 mld i żywności potrzeba coraz więcej
Zen (2019.05.16)
@Zen - Znowu Ty ze swoimi teoriami? Przestań te Twoje bzdurne teorie pisać, lepiej zajmij się pracą na roli, wyjdzie Ci może to na dobre, naprawdę uwierz mi !!!
(2019.05.17)
@Zen - Może lepiej jakbyś napisał ile ton trucizny ląduje na polach, to może wtedy byłbyś bardziej wiarygodny !!!!!
(2019.05.17)
Powrót do komentarzy