UWAGA!
[X]
Komentuj korzystajÄ…c ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj siÄ™ kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Poza tym gdyby nie środki ochrony roślin to w Polsce panowałby głód, bo ziemi uprawnej coraz mniej, a ludzi na świecie coraz więcej. W Polsce rocznie wytwarza się ok 30 mln ton zbóż rocznie a przy produkcji ekologicznej byłoby to ok 10 mln czyli zabrakłoby dla nas. A tak jest dla nas i jeszcze na eksport. Poza tym żeby produkować bez SOR w rolnictwie musiałby zatrudnić ze 40% społeczeństwa, bo kto oplewi ręcznie hektar zboża, a średnie gospodarstwo w Polsce ma ok 12 ha kto oplewi ręcznie 12 ha zboża. A jak jest gospodarstwo 20, 50, 100, albo 200 ha? Poza tym ludzi na świecie już jest prawie 8 mld i żywności potrzeba coraz więcej
Zen