Wybrany wątek opinii

Z wczesnodziecięcych lat pamiętam mszę i uroczystość kościelną. Ołtarz był na balkonie szkoły na ul Sienkiewicza. Olbrzymie tłumy ludzi. Może ktoś posiada wiedzę o tej uroczystości ?
lecytyna (2019.04.28)
@lecytyna - Letcytyna - fakt, o którym piszesz związany jest z uroczystościami swięta Bożego Ciała. W latach 1952 - 1960 proces je przebiegały przez miasto, jednym z ołtarzy był ten na balkonie byłej szkoły podstawowej nr 3.Zdjęcia z tych uroczystości są zamieszczone albumie "Elbląg i elblążanie w fotografii własnej ".
(2019.04.28)
@lecytyna - polecam książkę "Elbląg i elblążanie w fotografii własnej" tam jest to zdjęcie, to było Boże Ciało.
(2019.04.28)
Dzięki,
lecytyna (2019.04.29)
Powrót do komentarzy