Wybrany wątek opinii
Jak chcesz odzyskać Kaliningrad jak Kaliningrad był pod władza polski tylko 1 rok. Zdobyć powinieneś uzyc
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
Po traktatach welawsko- bydgoskich duża część tego obwodu buła pod polskim zwierzchnictwem. Cześć miast była też w Zw Pruskim popierajacym Polskę, No i w Królewcu było duże skupisko Polaków. Wg badań tylko 40% mieszkańców dziesiejszego Obwodu Kaliningradzkiego czuje się Rosjanami.
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
Kaliningrad może tak,ale Królewiec był stolicą księstwa pruskiego-lennika Polski od hołdu pruskiego do rozbiorów podlegał pod Rzeczpospolitą,mimo że mieszkali tam niemieckojęzyczni Prusacy.Tak więc ruscy na Sambii są intruzami.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0