Znamy już zwycięzców pierwszego Turnieju B&M Cup

9
02.08.2011
Znamy już zwycięzców pierwszego Turnieju B&M Cup
Fot. AD.
W zeszły weekend na kortach B&M Tennis Club został rozegrany turniej tenisowy w którym wzięło udział szesnastu panów i cztery panie. W turnieju nie było faworytów więc nie brakowało emocji i zaskakujących wyników. Zobacz jeden i drugi fotoreportaż.
Kobiety rywalizowały w systemie "każda z każdą". W sobotę każda z zawodniczek rozegrała po trzy mecze, na koniec zostały wyłonione finalistki. Jedna z nich Katarzyna Kaczmarek wygrała z Karolina Fercho 6/4, 2/6 i w super tie-breaku 10/7, Sylwia Cylkowska 6/0, 6/0 i z Magdaleną Bączkiewicz 6/0, 6/1. Druga finalistka Karolina Fercho wygrała z Sylwią Cylkowską 6/0, 6/1, i z Magdalena Bączkiewicz 6/1, 6/0. Panie rozegrały finał w niedzielę około godziny 13.00, a zgromadzeni kibice mogli podziwiać piękny tenis obu Pań. Obie zawodniczki uczestniczyły po raz pierwszy w takim turnieju więc zdenerwowanie przed meczem było duże. Ostatecznie Katarzyna Kaczmarek zwyciężyła.
   Mężczyźni grali w systemie drabinkowym. Aby dojść do półfinału każdy z nich musiał wygrać 2 mecze. W półfinale mężczyzn spotkali się Waldemar Demby z Piotrem Przyborowskim, gdzie po ponad 2-godzinnym zaciętym meczu ostatecznie wygrał Piotr Przyborowski wynikiem 7/5, 7/5, a tym samym zapewnił sobie miejsce w ścisłym finale, w drugiej części drabinki spotkali sie Grzegorz Kołpuć z Marianem Piłatem, mecz był bardzo wyrównany i ciężki dla panów ponieważ regularnie od paru lat ze sobą trenują, więc każdemu z nich było trudno zaskoczyć czymś nowym przeciwnika. Ostatecznie wygrał Grzegorz Kołpuć wynikiem 6/3, 6/3 i dołączył do Piotra Przyborowskiego w finale B&M CUP. Mecz o trzecie miejsce panów rozegrany został około godziny 13.00. Marian Piłat pokonał Waldemara Dembego. Finał odbył się w niedzielę o godz. 16.00. Mecz jak i oprawa były na wysokim poziomie. Pojedynek sędziował Jacek Pych, sędzia PZT oraz sędziowie liniowi, a dzieci ze szkółki tenisowej B&M Tennis Club podawały piłki. Finał był filmowany i już niedługo będzie można go obejrzeć. Mimo że Piotr Przyborowski wydawał się być faworytem przed tym spotkaniem i w pierwszym secie, którego wygrał 6/2 to Grzegorz Kołpuć na początku drugiego seta zaczął popełniać mniej błędów niż w pierwszym secie i przystąpił do ataku. Ostatecznie drugi set skończył się zwycięsko dla Grzegorza 6/4. Decydującym okazał sie super tie-break, którego po zaciętej walce zwyciężył Kołpuć 13/11. Obaj panowanie mieli wcześniej piłki meczowe tak więc dostarczyli kibicom wielu emocji. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Katarzynie Kaczmarek i Grzegorzowi Kołpuć i jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w kolejnych turniejach zorganizowanych przez B&M Tennis Club.
   Dzięki wsparciu naszych sponsorów oprawa turnieju była na wysokim poziomie, a nagrody –mamy nadzieję - usatysfakcjonowały uczestników. Dziękujemy sponsorowi głównemu firmie Skok Piast. Dom Weselny "Kazimierzówka" dołożył wszelkich starań, aby zapewnić komfort i catering dla zawodników i kibiców. Firma „Lira" wykonała piękne i unikatowe puchary dla półfinalistów i finalistów. Kwiaciarnia Klimaty udekorowała korty i stoły świeżymi kwiatami oraz ufundowała dla zwycięzców piękne bukiety. Dzięki finansowemu wsparciu firm Art-Graf Nieruchomości Jacek Różański, Atellier Hoffmann mogliśmy zapewnić ciekawe nagrody oraz zorganizować grilla. Firma Extom Meble ufundowała nagrodę główną dla panów, a sklep firmowy BaBolat (sklep mieści sie na kortach B&M Tennis Club) dla Pań. Domowe wypieki rodziny organizatorów oraz ciastka ufundowane przez Ciastkarnię "u Wołka" osłodziły wszystkim dwa dni spędzone na kortach. Podziękowania za profesjonalną obsługę techniczną należą się dzieciom: Zuzannie Różańskiej, Zuzannie Machała, Szymonowi Kierwiak i Jakubowi Hoffmann za pomoc przy podawaniu piłek w trakcie finałów. Pragniemy również podziękować Gminie Elbląg za patronat nad turniejem oraz Elbląskiej Gazecie Internetowej portEl.pl bez pomocy której nie dowiedzielibyście się Państwo o naszym turnieju.
   
.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Niezle nogi ma ta shutupowa; )
HvK (2011.08.02)

info

0  
  0
nooooo
(2011.08.02)

info

0  
  0
Byłam w niedzielę i naprawdę bardzo dobrze zorganizowany turniej Gratulacje i powodzenia!
(2011.08.02)

info

0  
  0
Zdjęcia niektóre są naprawdę udane, i te miny!!!!!
(2011.08.02)

info

0  
  0
Ciekawe czy ma kota czy bobra?
from one side (2011.08.02)

info

0  
  0
Bardzo profesjonalny chwyt rakiety i uderzenie z wysokości prawego ucha. Stu procentowy aut linii bocznej.
(2011.08.02)

info

0  
  0
Ludzie - trochę wyrozumiałości - to konkurs dla amatorów!
(2011.08.03)

info

0  
  0
do froma one side: nie wiem co ona ma ale ty napewno w tym miejscu nie masz nic
(2011.08.03)

info

0  
  0
U siebie hoduję bobra choć preferuję koty gdyż są bardziej subtelne :-)))), proszę się nie obruszać, ten komentarz był raczej prymitywną formą określenia zainteresowania Panią :-)
from one side (2011.08.03)

info

0  
  0