Zabrakło skuteczności

7
24.11.2019
Zabrakło skuteczności
Rezerwy Olimpii zremisowały z Mrągowią Mragowo (fot. Anna Dembińska)
Nie udało się podopiecznym Szymona Wagi zakończyć 2019 r. zwycięstwem. Wzmocnione piłkarzami „jedynki” rezerwy Olimpii tylko zremisowały z Mrągowią Mrągowo w 17 kolejce IV ligi. Zobacz zdjęcia.

Młodzi Olimpijczycy na pewno chcieli zakończyć 2019r. zwycięstwem. A przy okazji zrewanżować się Mrągowii za porażkę 0:3 w Mrągowie. Od pierwszego gwizdka żółto-biało-niebiescy ruszyli do ataku.

I można by pomyśleć, że zapomnieli o obronie. Już po 8 minutach przegrywali, kiedy Piotr Wypniewski otrzymał podanie w polu karnym, miał mnóstwo miejsca i czasu. W zasadzie to mógł się spytać broniącego bramki Olimpii Pawła Rutkowskiego, w który róg strzelić. Bramkarz gospodarzy nie miał żadnych szans przy tym strzale.

Olimpijczycy momentami zepchnęli gości do głębokiej obrony. Piłkarze Mrągowii mieli duże problemy, aby wyjść z własnej połowy. I co? I nic. Piłka jak nie chciała wpaść do bramki gości, tak nie wpadała. W 14. minucie Patryk Wieliczko strzelił w boczną siatkę, w 35 min. Dawid Wierzba popisał się efektowna przewrotką. Wszystko na nic. Na przerwę podopieczni Szymona Wagi schodzili przy stanie 0:1.

Do remisu doprowadził Dawid Wierzba. W 50. min. Patryk Wieliczko posłał piłke w pole karne z rzutu wolnego. Bramkarz Mrągowii piąstkował, piłka trafiła do Dawida Wierzby, który dał swojej drużynie wyrównanie.

I mecz zaczął się od nowa. A oba zespoły walczyły o pełną pulę. Jednak bramkarze obu zespołów nie dali się pokonać. I to, że w dzisiejszym meczu padł remis, to jest głównie ich zasługa. Zarówno Paweł Rutkowski jak i Marcin Marszałek mieli w tym spotkaniu doskonałe momenty.

Rezerwy Olimpii rok 2019 kończą na 12 miejscu w tabeli IV ligi z dorobkiem 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek). Bilans bramkowy: 34- 29.

 

Olimpia II Elbląg – Mragowia Mrągowo 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Wypniewski (8. min.), 1:1 – Wierzba (50. min.)

 

Olimpia II: Rutkowski – Bednarski, Ryk, Sarnowski, Prytuliak, Morys, Ziewiec (57' Kondratowicz), Wieliczko, Bucio (63' Kazimierski), Wierzba, Milanowski

 

Zobacz tabelę IV ligi

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie wygrali bo się wzmocnili amatorami z pierwszej drużyny
dyzio (2019.11.24)

info

5  
  5
Przenieść pierwszy zespół do IV ligi a tych z IV do II ligi i będą emocje i wyniki. Taka jest moja koncepcja.
(2019.11.24)

info

4  
  4
I to jest słuszna koncepcja.
ksiąc (2019.11.24)

info

3  
  3
Dyzio widzialem ostatnio w pasleku chodniki zamiatales to ty?
Kibic OE (2019.11.24)
@Kibic OE - znajdę ciebie leszczu
dyzio (2019.11.24)
Nie szukaj przyjade do ciebie do pasleka
Kibic OE (2019.11.24)
Przestańcie pisać o tym panu Wadze i jego "osiągnięciach".
(2019.11.25)

info

4  
  1