Talenty łapią w siatkę

8
22.10.2019
Talenty łapią w siatkę
Izabela Bełcik przeprowadzila trening siatkarski (fot. Anna Dembińska)
Szkoła Podstawowa nr 19 słynie w Elblągu z siatkarskich talentów. Dziś uczniowie tej szkoły mieli okazję potrenować pod okiem reprezentantki Polski w siatkówkę Izabeli Bełcik. Nie brakowało pytań, siatkarka przeprowadziła też trening dla wybranej grupy uczniów. Zobacz zdjęcia z treningu.

Czy w elbląskiej Szkole Podstawowej nr 19 ukrywają się siatkarskie talenty? Czy ktoś z uczniów tej szkoły pójdzie w ślady Joanny Wołosz, która swoją siatkarską przygodę zaczynała w Truso Elbląg? Jeżeli talenty są, to raczej przed nauczycielami dziewiętnastki się nie ukryją.

Dziś (22 października) na siatkarski narybek w Elblągu „rzuciła okiem” Izabela Bełcik – wielokrotna reprezentantka Polski w siatkówce, dwukrotna mistrzyni Europy (do tego raz zdobyła brązowy medal), wielokrotna mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski. Szerzej o Izabeli Bełcik napiszemy w niedzielę.

Naprzeciw zawodniczki zasiadła grupa dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki w siatkówce. Warto w tym miejscu podkreślić, że droga Izabeli Bełcik na sportowe szczyty zaczęła się w podobnych okolicznościach, tylko w Malborku.

- W mojej szkole utworzono klasę siatkarską. Treningi mnie wciągnęły, w rozgrywkach młodzieżowych graliśmy m.in. z drużynami z Elbląga. Zawsze była walka – wspominała Izabela Bełcik na spotkaniu z uczniami elbląskiej „dziewiętnastki”.

Siatkówka była pierwszym wyborem malborżanki, ale niewiele brakowało do tego, żeby Izabela Bełcik trenowała lekką atletykę lub... balet. Rozmowa z młodymi adeptami sportu była długa i interesująca. Nie brakowało pytań o to, co by było gdyby nie siatkówka, zapamiętane mecze, a także o ilość treningów, czy też pierwszą koszulkę sportową z własnym nazwiskiem.

A potem przyszedł czas na trening siatkarski. Nie brakowało efektownych zagrywek i ich odbiorów, pomysłowych rozegrań, ataków i bloków. Reprezentantka Polski zwracała uwagę na detale, które pozwoliły młodym siatkarzom i siatkarkom być bardziej skutecznym na boisku?

A co z nich wyrośnie? Pożyjemy, zobaczymy. I trzymamy kciuki. A nawet jeśli nie zrobią wielkiej kariery sportowej, dziś się przekonali, że wystarczy po prostu chcieć i trenować, a sukces w każdej dziedzinie jest na wyciągnięcie ręki.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To w 19 nie było innego prowadzącego, trochę żal
(2019.10.22)

info

0  
  9
A to co w sport idzie teraz szkoła?
(2019.10.22)
Bo gwiazdę sportu raz zaprosiła? Nie rób sobie żartów :-)
Nikttt (2019.10.22)
Mega akcja... jestem pod wrażeniem zaangażowania... wszystko dla dzieci wielkie brawa
Rodzicc (2019.10.22)

info

6  
  1
Cudnie! Dzieciaki mają szczęście spotkać tak ciekawą osobę - gwiazdę sportu :-)
Rodziccccc (2019.10.22)

info

5  
  1
Jeżeli chodzi o SP 19 to od zawsze była nastawiona na sport. Jestem absolwentką i wtedy siatkówka była na pierwszym miejscu. Za moich czasów nie było nam równych :) Bardzo fajny pomysł z treningiem Izabelki. Dzieci to motywuje i zachęca do dalszej pracy. Pozdrawiam
Ola-Boluś (2019.10.23)
@Ola-Boluś - praca pojęcie względne
(2019.10.23)
Dalszej pracy na treningach. .. .
(2019.10.23)