Smocze łodzie na rzece Elbląg

9
28.06.2025
Smocze łodzie na rzece Elbląg
Wyścigi Smoczych Łodzi na rzece Elbląg, fot. Anna Dawid
W sobotę (28 czerwca) przed południem na rzece Elbląg rozpoczęły się Wyścigi Smoczych Łodzi. Impreza towarzyszy tegorocznym Dniom Elbląga. Zdjęcia.

Swój udział w zawodach zgłosiło 12 drużyn: Schmid Polska, Muzeum Zamkowe w Malborku, HADM Gramatowski, Morster Evo, Urząd Miejski w Elblągu, PKP PLK Kolejarze, Okna Tufe Elbląg, Metale, Rockfin Team, Maag Gear, Szybcy i wściekli oraz No name. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: sport i fun.

- Uczestniczymy czwarty raz w Wyścigu Smoczych Łodzi. Jak nam poszło w tym roku? Najważniejsze, że jesteśmy zadowoleni. Przed zawodami mieliśmy jeden trening. Co prawda nie jest to dużo, jednak nie możemy się też czasowo zgrać do treningów. Zawody to też szansa na integrację dla nas, przyjechali na nie kolejarze nie tylko z Elbląga, ale też z innych miast – mówi Robert Sawicki, jeden z zawodników drużyny „Kolejarzy”.

- Idzie nam całkiem dobrze, nie jesteśmy ostatni – żartuje Paweł, zawodnik drużyny Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Jednak przede wszystkim jest to dobra zabawa. Nasz skład jest głównie kobiecy i panie radzą sobie bardzo dzielnie. Najtrudniejszy jest start, początek. Trzeba ruszyć z miejsca i się rozpędzić.

Starty drużyn odbywały się co piętnaście minut, tak by zawodnicy mieli też czas na odpoczynek.

- W tych wyścigach liczy się przede wszystkim dobra zabawa, jest też oczywiście rywalizacja, bo drużyny mocno walczą o awans na podium. Niech wygra najlepszy – mówi Paulina Borkowska z MOSiR w Elblągu, który jest organizatorem wyścigów.

 

Wyniki: pierwsze miejsce OKNA TUFE, drugie miejsce MAAG GEAR, trzecie miejsce ROCKFIN TEAM

daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

DZIŚ O GODZINIE 4,30 WIDZIAŁEM BOBRA PRZY MOSTKU UL. SZAŃCOWEJ ! Nieprawdopodobnie byłem zadziwiony że i u nas tak blisko sobie mieszka. Szybko się oddalił do wody, mało zdążyłem nagrać....
(2025.06.28)
Dlaczego kciuk w dół ? Mam nagranie że bóbr był i jest w odnodze rzeki elbląg, przy Grochowskiej !
(2025.06.28)
zdbędne nudne i niebezpieczne...
(2025.06.28)
Dokładnie taki jesteś ty i twój komentarz.
heniek7 (2025.06.28)
zdbędne i nudne, niebezpieczne dodatkowo to prawda
(2025.06.28)

info

2  
  3
Smocze łodzie OK. Przyzwolenie w „Dni Elbląga” na sobotnie biesiady Patoli i Meneli w obszarze bezprawia ul. Słoneczna vis a vis sklepu alkoholowego „B…S”. Koczowanie stałej grupy Patoli, żłopanie wódy, handel jawny innych używek, muzyka z przenośnego głośnika. Wszystko można sprawdzić w rejestratorach kamer na okolicznych budynkach. Brak działań Władz miasta, Radnych, Policji, Zarządcy SM „Sielanka”. ZERO działań na rzecz podstawowych spraw zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.
(2025.06.28)
Dobrze, że psiarni nie było!
(2025.06.28)

info

0  
  0
Ja dziś wstałem o 6 patrzę a bóbr wydepilowany.
(2025.06.28)

info

5  
  0
"na rzecz podstawowych spraw zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego" to tak jak na zachodniej granicy z podrzucaniem nam emigrantów z przyzwoleniem władz.
(2025.06.29)