Reprezentacja Polski siatkarek trenuje w Elblągu!

3
18.09.2022
Reprezentacja Polski siatkarek trenuje w Elblągu!
fot. PZPS
Lada chwila czekają nas prawdziwe sportowe emocje związane z rozpoczęciem FIVB Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, które odbędą się na terenie Holandii oraz Polski. Zanim jednak doczekamy się inauguracji zawodów, nasze reprezentantki zawitają do Elbląga, gdzie od 18 września będą trenowały w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR.

Polki zakończyły właśnie, ostatni przed rozpoczęciem czempionatu, towarzyski turniej w Neapolu. W stolicy Kampanii rozegrały trzy spotkania grupowe z czołowymi reprezentacjami rankingu CEV, kolejno: z Serbią, Włochami oraz Turcją. Teraz mogą skupić się na kolejnym rywalu, czyli kadrze Chorwacji, z którą zmierzą się 23 września w Arhnem już ramach mistrzostw świata. Będzie to powrót do najbardziej prestiżowej imprezy po 12 latach nieobecności.

Przygotowania do turnieju jeszcze trwają i będą miały swoją kontynuację również w Elblągu. Kadra dowodzona przez trenera Stefano Lavariniego zamelduje się w naszym mieście już 18 września (niedziela) i będzie trenowała w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR do 20 września (wtorek).

W reprezentacji Polski siatkarek są dwie elblążanki: Joanna Wołosz – rozgrywająca i kapitan oraz Aleksandra Szczygłowska, która gra na pozycji libero. Polki podczas mistrzostw świata rozegrają 5 spotkań grupowych, z których pierwsze odbędzie się we wspomnianym Arhnem (Holandia), a pozostałe w hali Ergo Arena, położonej na granicy Gdańska oraz Sopotu. Oprócz rywalizacji z Chorwacją, czekają nas pasjonujące mecze z reprezentacjami Tajlandii (27 września), Korei Południowej (28 września), Dominikany (29 września) oraz Turcji (1 października). Mecze finałowe odbędą się 15 października w Apeldoorn.

MOSiR

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ryba jest TOP, no i Asia
(2022.09.18)

info

5  
  2
Informacja MOSiR-u trochę niepełna. Kibice chętnie by się dowiedzieli czy treningi będzie można oglądać i jakie będą ich godziny. Wiadomo, że w takim momencie trener będzie chciał mieć spokój w pracy i warto by wiedzieć kiedy ewentualnie/czy w ogóle/ można wejść do hali i obejrzeć trening Reprezentacji Polski. Jak najszybsza informacja byłaby mile widziana!Z
(2022.09.18)

info

11  
  0
Myślę by kadrze dać spokój przed mistrzostwami. Pewnie chca ciszy i spokoju inaczej by się w Elblągu nie zaszyli. Jakby zrobili trening z publika dajcie znać.
Gosc xxxxx (2022.09.18)

info

2  
  0