Pierwsze punkty pod koszem

8
07.11.2022
Pierwsze punkty pod koszem
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)
Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki w III lidze koszykarze elbląskiego Basketballu. W niedzielę elblążanie pokonali w Gdańsku Szkołę Gortata Politechnika Gdańska.

Zgodnie z planem koszykarze Basketball Elbląg rozgrywki w III lidze mieli zainaugurować w naszym mieście. Ze względu na zamieszanie związane z dostępem do hali Pomorski Związek Koszykówki zmienił gospodarza meczu. I swoje pierwsze punkty podopieczni Arkadiusza Majewskiego zdobyli w Gdańsku.

Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości czterema punktami. W drugiej elblążanie pokazali gospodarzom, kto jest lepszy. Gdańszczanie rzucili tylko dziewięc punktów, stracili aż 26. Wypracowaną przewagę goście utrzymali przez drugą połowę i do Elbląga wrócili z kompletem punktów. Najwięcej "oczek" w elbląskiej drużynie zdobył Dominik Pawlak.

Kolejny mecz Basketball rozegra 13 listopada. W Olsztynie zmierzy się z miejscową Trójeczką. W Elblągu drużyna Basketball zagra 20 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka.

 

Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - Basketball Elbląg 56:78 (10:14, 9:26, 25:24, 12:14)

Basketball Elbląg: Pawlak 16, Prokurat 15 (1), Jastrzębski 13, Szarszewicz 10, Szuszkiewicz 9 (1), Stawiak 8 (1), Krakowski 4, Gliński 3 (1), Domaszewicz, Nisztuk, Pikulik, Konarski

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

No i brawo, a może ktoś napisze szerzej o koszykówce elbląskiej. Sport tak popularny, a tutaj niszowy i mecze ligowe rozgrywane na boiskach szkolnych. To po co te hale na Grunwaldzkiej, Kościuszki czy w światowidzie ?
(2022.11.07)

info

13  
  0
Koszykówka elbląska..... ma się źle, nie ma dla niej miejsca w mieście.....
100% Elblążanin (2022.11.07)

info

2  
  4
Tak jest: https://www.portel.pl/sport/dodatkowy-rok-koszykowki-w-sp-11/123606
100% Elblążanin (2022.11.07)

info

2  
  0
Tam brakuje jeszcze tylko gwiazdy elbląskiego sportu i bywalca u jednorękiego bandyty Kamila Pożara. Kamil daj znać że zyjesz i oddaj zaległości
Stolarz (2022.11.07)

info

3  
  1
Jak ktoś ma informacje dotyczące gdzie przebywa opalony Kamil proszę o info
Stolarczyk (2022.11.07)
Naprawdę UM ma problem z udostępnieniem hali dla chłopaków? Wróbelek wstydź się.
Bożenka 1 (2022.11.07)

info

7  
  0
wróblewski i tak was zlikwiduje
Upadły Harley (2022.11.07)

info

5  
  1
@Stolarczyk - Kamil jest w niemczech
(2022.11.07)