Judocy wracają z medalami

7
31.10.2022
Judocy wracają z medalami
Aleksandra Kocięba (na drugim stopniu podium) wywalczyła srenrny medal na MP Młodzików (fot. Truso Elbląg)
W weekend w Kielcach odbyły się mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 16). Elbląscy judocy wrócili z dwoma medalami.

Srebrny medal w wadze plus 70 kg do Elbląga przywiozła Aleksandra Kocięba z Truso. W drodze na podium elblążanka pokonała Kingę Cichoń (Ippon Tychy), Nikolę Zarębę (Kuma Judo Warszawa), Nicole Widłak (Czarni Bytom). W finale judoczka Truso zmierzyła się z Zuzanną Banaszewską (Lemur Warszawa). Rywalka okazała się lepsza i elblążanka musiała zadowolić srebrnym medalem.

Brązowy medal w wadze powyżej 90 kilogramów wywalczył Maciej Dryka z Tomity Elbląg. Elblążanin w pierwszej walce pokonał Pawła Roszaka (Galeon Gdynia), w drugiej przegrał z Olafem Płatkiem (Judo Shamo Ełk), który, jak się później okazało, zdobył złoty medal w tej wadze. Porażka skazała Macieja Drykę na baraże. Najpierw elblążanin pokonał Bartosza Samstyko (Mako Judo Wrocław). W starciu o brązowy medal okazał się lepszy pokonał Dawida Kamińskiego (Grizzly Gdańsk).

Siódme miejsce w wadze do 73 kilogramów wywalczył Dawid Romanowski z Tomity Elbląg. Elblążanin wygrał kolejno z Krzysztofem Jereminem (Meivo Warszawa) i Samuelem Mulką (Wisła Kraków). W walce o strefę medalową judoka Tomity przegrał z Derekiem Marczakiem (Judo Sensei Płock) i swoich szans musiał szukać w repasażach. Tam najpierw pokonał Szymona Szarowicza (Judo Panda Warszawa). W kolejnej walce uległ Kamila Aleksandrowicza (Czarni Bytom) i udział w turnieju zakończył na siódmym miejscu.

Pozostali elblążanie zajęli dalsze pozycje.

Startujący w Pucharze Europy w Koper (Słowenia) Tymoteusz Lic z Tomity Elbląg zajął dziewiąte miejsce w wadze do 55 kilogramów.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Panno Aleksandro gratuluję sukcesu.
Adam Ch. (2022.10.31)

info

10  
  0
Gratulację dla zawodników, Truso ma zawsze na poziomie zawodników do klasy mistrzowskiej, ma tu wieloletnią tradycję, szczególnie w kategorii plus 70 kg gratulację dla Wszystkich zawodników i całej kadry trenerskiej!!!!
Sportowiec. (2022.10.31)
@Sportowiec. - Dodajmy że świeżo pozyskanych z Olimpi od Leszka W.
Szczegularz (2022.11.01)
Warto by było wspomnieć o elbląskim mistrzu świata osób niepełnosprawnych, może w osobnym artykule? Marcinie - gratuluję.
Rodzice Oli (2022.11.02)

info

2  
  0
@Szczegularz - Pozyskanych? Od Lecha od lat zawodnicy odchodzą i to nie bez powodu.
Staryjudoka (2022.11.02)
@Szczegularz - Nikt nikogo nie pozyskiwał, to była w 100% decyzja zawodników o zmianie klubu
i.k. (2022.11.03)
Leszek W. się odezwał tradycyjnie i skromnie. Może jakiś medal od PKOL by się znowu przydał. Dlaczego Leszek W. nikogo nie "pozyskał"? Dlaczego zawodnicy go opuszczają?
wybitnie skromny (2022.11.03)

info

4  
  0