„Fajna, chłodna woda, dobrze się płynęło”

9
05.07.2025
„Fajna, chłodna woda, dobrze się płynęło”
Konrad Karnaszewski wbiega na metę po pokonaniu w wodzie 475 m (fot. RG)
Około 300 osób wystartowało w ogólnopolskich zawodach pływackich Aqua Speed Water Open Series, które odbyły się w sobotę w rzece Elbląg. Na najdłuższym dystansie - 3,8 km – triumfowali Adrian Pachowski z Warszawy i Aleksandra Kosiorowska z Kowala. Najlepszy z elblążan – Tomasz Gleb z ETT Triathlon Elbląg– był szósty. Miejsce nsa podium na dystansie 950 m wywalczył Aleksander Rybak UKS Jedynka. Zobacz zdjęcia.

Na co dzień w rzece Elbląg nie można pływać, LABOSPORT co roku otrzymuje zgodę na organizację takich zawodów od odpowiednich instytucji, co sprawia że start w Elblągu zawsze należy do wyjątkowych, tym bardziej że jest możliwy raz w roku – właśnie przy okazji Aqua Speed Open Water i Garmin Triathlon Tour, który już w niedzielę.

W sobotę na starcia Aqua Speed na kilku dystansach (od 475 m do 3,8 km) stanęło około 300 osób z całego kraju.

- Ciężko było, bo pod prąd. Myślałem, że nie dam rady utrzymać pierwszego miejsca. To pierwsze moje zawody open water w tym roku. Przygotowuję się do mistrzostw świata masters w Singapurze, które odbędą się w sierpniu – zdradził nam Konrad Karnaszewski z Warszawy, który był pierwszy na dystansie 475 m.

„Fajna, chłodna woda, dobrze się płynęło”
(fo. RG)

- Fajna, chłodna woda, dobrze się płynęło. Nie spodziewałam się, że będę pierwsza. Zszokowana jestem – mówiła na mecie zmęczona, ale szczęśliwa Joanna Wojnicka z Koła, która wygrała dystans 475 m. – Wcześniej pływałam na wodach otwartych w Szczecinie, za tydzień płynę w Sycowie, ale najczęściej startuję na zawodach na basenie.

Pływacy rywalizowali także na 950 m, 1,9 km i najdłuższym 3,8 km, gdzie triumfowali Adrian Pachowski z Warszawy i Aleksandra Kosiorowska z Kowala. Najlepszy z elblążan – Tomasz Gleb z ETT Triathlon Elbląg– był szósty. Miejsce nsa podium na dystansie 950 m wywalczył Aleksander Rybak UKS Jedynka.

 

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Tomek Gleb gratulacje szalejesz
luc233 (2025.07.05)

info

3  
  0
Jutro do dermatologa.....
(2025.07.05)

info

6  
  5
Pojutrze do psychiatry !
(2025.07.05)

info

5  
  4
Zabrakło karasia z bagażem to i nie ma komu wygrać z elbląga.... adiü
(2025.07.05)

info

2  
  3
Tak przy okazji do PCK ! Mam świadomość że kontynery służą do ubrań nie potrzebnych ale zadbanych a najlepiej nowych bo któż ubierze śmierdzącą odzież ? Ja jednak wystawiłem kiedyś uprane, wyprasowane i dobrze zapakowane markową odzież, naprawdę dużo było nowych a tak samo potraktowano jak na zdjęciu obok ! Pytam po co ten blaszak stoi by zaśmiecały teren wokoło ? Nie powinno być zabrane choćby na śmietnik ?
(2025.07.06)
Mogłeś oddać za darmo, lub za niewielkim zwrotem kosztów, do lumpeksu. Odzież w stanie, jak przedstawiłeś, mogłeś dostarczyć także do punktu PCK.
RomanR (2025.07.06)
Skoro dla kogoś ten ściek to "fajna woda" to w czym on na co dzień pływa? W szambie?
(2025.07.06)

info

2  
  4
To jest standard, jadąc do pracy mijam 3 takie kontenery, dramat. Najgorzej na skrzyżowaniu Matejki-Płk. Dąbka. Tam zawsze leży sterta szmat.
(2025.07.06)
@RomanR - Ok. Mimo to ku czemu służa te kontenery ? Żeby nawet nie sprawdzić tylko razem na szrot ?
(2025.07.06)