Elbląskie piłkarki pokonane (piłka nożna)

5
01.03.2011
Elbląskie piłkarki pokonane (piłka nożna)
Zawodniczki Unii Opole cieszą się ze zwycięstwa (fot. AD)
W pierwszym meczu półfinałowym Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet elbląskie piłkarki nie znalazły sposobu na pokonanie bardziej doświadczonego zespołu Unii Opole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gości. Zobacz fotoreportaż.
Nasze zawodniczki spotkały się z najsilniejszą jak dotąd drużyną i starały się walczyć jak równy z równym. Cały mecz był zażartym spotkaniem, jednak z lekką przewagą drużyny opolskiej, dysponującą bardziej wyrównanym składem.
   Pierwszą część meczu lepiej zaczęły opolanki, zdobywając w 2. minucie pierwszą bramkę w zamieszaniu podbramkowym, przy bardzo biernej postawie elbląskiej defensywy. Pięć minut później radość zapanowała w zespole z Elbląga. Natalia Skierkowska oddała niesygnalizowany strzał, kompletnie zaskakując bramkarkę zespołu Unii. Do końca pierwszej części spotkania lekką przewagę posiadała drużyna gości, czego uwieńczeniem była druga bramka zdobyta w 17. minucie.
   W drugich dwudziestu minutach gra zespołu Elwo Etna wyglądała już zdecydowanie lepiej, jednak szwankowała skuteczność. Do 35. minuty meczu trwała wyrównana walka z mnóstwem sytuacji zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Wtedy to trener Sieńczak wziął czas i nakreślił swoim piłkarkom zadania na ostatnie pięć minut. Elblążanki zamknęły swoje przeciwniczki na ich połowie, co rusz stwarzając sobie klarowne sytuacje bramkowe. Piłkarki Unii wytrzymały jednak ten napór, a w samej końcówce spotkania po szybkiej kontrze ustaliły wynik na 3:1.
   - Na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych drużyn. Wynik nie jest taki jakiego oczekiwałem, jednak wierzę że mój zespół jest w stanie zagrać dużo lepsze spotkanie i zakwalifikować się do finału Mistrzostw Polski - powiedział po meczu trener Piotr Sieńczak.
   
   Gole:
   Unia: 2min. - Teresa Kaczerewska, 17min. - Joanna Żarska, 38min. - Dagmara Przybylska
   Elwo Etna: 7min. - Natalia Skierkowska
   Skład Elwo Etna Elbląg: Małgorzata Gawryołek, Emilia Althoff, Natalia Skierkowska, Marlena Zaleszczenko, Agata Klettke, Pamela Chyła, Aleksandra Stachewicz, Izabela Betcher, Maja Znamirowska, Karolina Orłowska, Pamela Otrzonsek, Dorota Proch, trener - Piotr Sieńczak, trener - Maciej Chwoszcz, kierownik drużyny - Piotr Grzędziński.
   
Zbigniew Urbaniak

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

czemu w portelu nie ma nic o etna cup 2011??
mer (2011.03.01)

info

0  
  0
biletowanie czegos takiego to smiech na sali. CSB chyba juz tak gigantyczne straty przynosi ze niedlugo za obserwowanie dzieciakow na WF-ie na hali CSB beda oplaty popierac
(2011.03.01)

info

0  
  0
Kto to jest Bugajny i co robi w CBiS ?. Czy nie nadeszła pora wykopać tego faceta i obsadzić kimś solidnie wykształconym i przede wszystkim inteligentnym oraz kulturalnym. Mam tu na myśli między innymi epitety, których nie powinien używać w miejscach publicznych i nie tylko. Wydaje, mi się, że tacy ludzie powinni kopać rowy lub smołować ulice, a osobiście nie mam do nich nic i przepraszam za takie porównanie.
Wiesiek. (2011.03.01)

info

0  
  0
Do Wieśka Elbląg słynie z różnych rzeczy chociażby specyficznego używania cb ale nie rozumiem jak ktoś pisze do siebie. Powołujesz czyjeś nazwisko - nie znam gościa i piszesz o jakimś twoim zdaniem nagannym zachowaniu. Nikt nie wie o co chodzi i jest fajnie
ttt (2011.03.01)

info

0  
  0
Koniec świata tak by powiedział cieć Popiołek /z filmu Dom/, skoro baby biorą się za coś czego nie powinny robić. Zamiast rodzić dzieci /przyrost naturalny przez to szwankuje/, dbać o dom swojego męża i wychowywać dzieci umyśliły sobie grę w ta durna kopaną. Naprawdę Popiołek w grobie się przewraca.
Popiołek (2011.03.04)

info

0  
  0