Bandera opuszczona, sezon zakończony

7
01.10.2022
Bandera opuszczona, sezon zakończony
Fot. TB
Ci, którzy swoje życie związali z wodniactwem, kończą sezon. Tradycyjnie pożegnali go także członkowie Ogniska Sportów Wodnych „Fala”.

Motorowodniacy podczas dzisiejszego (1 października) zakończenia sezonu uczcili tych spośród nich, dla których był to niestety sezon ostatni. Tradycyjnie opuszczono banderę, zabrzmiał hymn państwowy... Ten dzień to dla członków „Fali” czas podziękowań i podsumowań. Do zgromadzonych przemówił komandor "Fali", Stanisław Nowak.

- W tym roku odbyliśmy zlot motorowodniaków – przypomniał komandor. Miał on na celu zachęcenie do turystyki wodnej na lokalnych wodach. Wzięły w nim udział 24 jednostki z całej Polski, trwają już rozmowy o kolejnym takim zlocie i następnych rejsach. To jednak przyniesie kolejny sezon.

Bandera opuszczona, sezon zakończony
Fot. TB
Jak podkreślają motorowodniacy, nie sposób nie wykorzystać do celów sportowych i turystycznych niedawno otwartego przekopu Mierzei Wiślanej.

Stanisław Nowak zaznacza, że OSW „Fala” jako wyjątkowe miejsce na wodnej mapie Elbląga i regionu chce w znacznym stopniu stawiać właśnie na promocję turystyki. Stąd już rozpoczęte prace modernizacyjne w ich siedzibie związane m. in. z kuchnią, świetlicą i toaletami. Ponownie pojawia się tu jednak kwestia umowy, w ramach której „Fala” może funkcjonować nad rzeką Elbląg.

- Na tę chwilę mamy umowę do końca roku i nie wiemy, jakie będą ruchy miasta. Prowadzimy różne rozmowy, piszemy pisma, ale nie wiemy, jak to się wszystko skończy. Trzeba żywić nadzieję, że wszystko to pomyślnie załatwimy i będziemy kontynuować nasze działania – mówi komandor. Trwalsze umocowanie „Fali” w obecnym miejscu postuluje on wraz z koleżankami i kolegami już od dłuższego czasu.

TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wykupić teren i po kłopocie...
kuk (2022.10.01)
@kuk - Kolejny łakomy kąsek dla dewelopera?
harleyempolesie (2022.10.01)
A był Zdroj do kupienia, lodzie by można remontować I spuszczać je prosto torami do wody, ups przepraszam za słowo spuszczać - wodować brzmi lepiej, ale czy przyjemniej?, tą sprawę pozostawiam wodniakom na resztę sezonu, w końcu łódka to nie wódka I jeśli się ma dobrą wędkę to I przy dobrym szczęciu, też może być przyjemnie
Comandor (2022.10.01)

info

6  
  2
@kuk - napisz co na tym terenie powinno być stworzone
pol9558 (2022.10.01)
@kuk - Łatwo powiedzieć. Każdy z członków ma wyskoczyć po 20 dychy i po sprawie ? Krótkowzroczne. Jeżeli miasto siedzi cicho przed końcem dzierżawy to myślę że tu jest cały clue.
Seller (2022.10.01)
po tytule myslaam, ze banderowce wyjezdzaja.....
HEHE (2022.10.02)

info

5  
  2
Lektura na niedzielę... :
youtu.be/SP5k666aeks (2022.10.02)

info

4  
  0