Gry miejskie od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością. W atrakcyjny sposób przybliżają wiedzę o danej miejscowości, wydarzeniach, czy też postaciach z nią związanych.
Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu we współpracy z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną w Elblągu, Centrum Sztuki Galerią El, Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej oraz Działem Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprosili uczniów i nauczycieli elbląskich szkół podstawowych do udziału w grze miejskiej.
Bohaterami gry były osoby, które odegrały ważną rolę w dziejach naszego miasta: Karol Wojtyła – papież Jan Paweł II - Honorowy Obywatel Elbląga; Wojciech Zajchowski – krajoznawca, założyciel Klubu Turystów Pieszych „Delta”; Kasper Bekiesz – dowódca węgierski w służbie Rzeczpospolitej, który w 1577 r. uratował Elbląg przed wojskami duńsko-gdańskimi; Gerard Kwiatkowski – inicjator i kierownik Laboratorium Sztuki Galeria El; Henryk Nitschmann-elblążanin, niemiecki poeta, muzyk, miłośnik, znawca i tłumacz literatury polskiej.
Uczestnicy gry poruszali się głównie po terenie Starego Miasta. Korzystając ze sporządzonej mapki, starali się odszukać wyznaczone punkty kontrolne. Tam na graczy czekali przedstawiciele organizatorów gry, którzy przygotowali dla nich zadania do wykonania. Gracze musieli wykazać się wiedzą na temat danej placówki i osoby z nią związanej. Jedna z konkurencji polegała przeprowadzeniu wśród elblążan sondy ulicznej na temat historii naszego miasta.
Podsumowanie gry odbyło się w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej, gdzie na graczy, uczniów S4, SP8, SP12, SP15, SP 18, SP 23 czekała niespodzianka - spotkanie z Marleną Popławską-Marek, która pochodzi z okolic naszego miasta i jest autorką książki „Wyprawa na maksa”.
Helena Szakajło, Szkoła Podstawowa nr 12
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter