Remiza się odrodzi po powodzi

3
10.10.2025
Remiza się odrodzi po powodzi
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)
Zwykle to strażacy pomagają ofiarom powodzi – tym razem ich własna remiza także padła ofiarą wielkiej wody. Niedawno pojawił się przetarg na remont pomieszczeń OSP Tolkmicko.

Gmina Tolkmicko ogłosiła postępowanie na prace remontowe w budynku tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wykonawcę czeka malowanie pomieszczeń na parterze budynku, wymiana stolarski drzwiowej wewnętrznej, remont kotłowni i wymiana kotła c.o., naprawa częściowa opaski wokół budynku.

Kryteria brane pod uwagę w przetargu to cena (80 proc.) i okres gwarancji (20 proc.). Termin składania ofert upływa 23 października. Prace mają zostać wykonane do 15 grudnia.

Przypomnijmy. Pod koniec lipca w wyniku powodzi głównymi ulicami Tolkmicka popłynęła woda, wylała wówczas rzeka Stradanka. Pisaliśmy o tym tutaj.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wody ubezpieczone a remiza bez polisy ? Dziwne. Czyżby gmina zapomniała asekurować od wody i ognia, i to sama siebie ?
(2025.10.10)
Wygląda na to, że nie miał Pan(i) do czynienia z "Ubezbieczycielem". Z całego SERCA życzę, żeby tak zostało! Ubezpieczenie NIGDY, ale to NIGDY, nie pokryje 100% strat.
(2025.10.10)
477 tys. na przydrożne kapliczki
(2025.10.11)

info

3  
  2