Oszustwo na... zespół muzyczny

43
05.11.2025
Oszustwo na... zespół muzyczny
Każdy może paść ofiarą oszustwa a czasem te historie bywają, aż niewiarygodne. Opisując tę sytuację chciałbym uprzedzić, że choć jest ona nieprawdopodobna a nawet momentami komiczna to jest też prawdziwa osoba, która padła ofiarą tego oszustwa. Nie jest naszym celem ośmieszenie tej osoby a jedynie zwrócenie uwagi na całą sytuację i metodę jaką wykorzystali oszuści. Choć nieprawdopodobna to jednak okazała się skuteczne. Warto o tym pamiętać gdy z nami skontaktuje się „ktoś znany”.

Pewna kobieta weszła w internetowy kontakt z członkami znanego zespołu muzycznego o międzynarodowej sławie. Kobieta pisała z nimi a nawet zaprzyjaźniła się w pewien sposób. Relacja była na tyle otwarta, że ci dzielili się z nią swoimi problemami a nawet tym, że ktoś przebywa na leczeniu w szpitalu. Dzielili się nawet zdjęciami ze szpitala. Jako, że kobieta była fanką zespołu poproszono ją o przesłanie pieniędzy, które miały wspomóc wokalistów bo wiadomo… nie zawsze jest się na samym szczycie.

Przez kilka miesięcy kobieta wysyłała im zdjęcia tzw. karty podarunkowe gdzie mogli wykorzystać prezentowy kod. Ci, aby się zrewanżować postanowili zaprosić kobietę do siebie a nawet wysłać po nią prywatny odrzutowiec. Ta musiała tylko zapłacić za paliwo, co uczyniła oraz opłacić pilota, no bo przecież ktoś musi taki samolot prowadzić - co też zrobiła. Kobieta nie była podatna na ostrzeżenia swojego partnera, który twierdził, że na pewno jest to oszustwo a zdjęcia które dostaje są wygenerowane przez sztuczną inteligencję.

Dopiero gdy kobieta pojechała na lotnisko i… nie doczekała się prywatnego odrzutowca, dotarło do niej, że padła ofiarą oszustów. Ofiara łącznie oddała oszustom kwotę blisko 30 tysięcy złotych.

Historia nieprawdopodobna? Tak, ale jak pokazuje życie możliwa do zrealizowania. I jeszcze raz podkreślam, opisujemy ją po to by ostrzec innych o takich sytuacjach.

nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KM Policji w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
dajcie namiary na ta wariatke
(2025.11.05)

info

36  
  7
przepraszam, ale jak tu się nie śmiać?!!! :)
pila (2025.11.05)

info

49  
  5
elon chce przyleciec do Elblaga ale nie ma kasy na pilota moze ta pani pomoze ?
(2025.11.05)

info

35  
  3
Proponuję zrobić zrzutkę dla tej Pani, żeby podratować jej nadszarpnięty budżet. #paliwo + pilot
Słodkii (2025.11.05)
Najlepsza tą chęć na odrzutowca, naprawdę odleciała.
(2025.11.05)
Powiadają że kobieta myśli jak kura ! Dlaczego kura ? Rzuć do kury palącego peta, mimo że jeszcze dymi ona i tak go dziobnie a dlaczego bo nie myśli.
(2025.11.05)
@Słodkii - Śmiejecie się, a z waszych podatków nieroby dostają pomoc społeczną. Darmowe obiadki. Darmowe przejazdy itd....
(2025.11.05)
omg, kolejna ameba
(2025.11.05)

info

16  
  0
niech ktoś mnie uszczypnie i powie że to nie prawda!!!!!
(2025.11.05)

info

25  
  2
padłam
heh (2025.11.05)

info

14  
  2