Tłum zwiedzających i klientów najlepiej świadczył o tym, że Targi Zwierząt Egzotycznych były w Elblągu potrzebne. Wystawcy zaprezentowali gatunki zwierząt egzotycznych, które można hodować w warunkach domowych - Mamy na stoliku następujące gatunki: pytony królewskie, pytony tygrysie, boa cesarskie, węże zbożowe, węże mahoniowe oraz heterodony. Te ostatnie są warunkowo jadowite, mimo tego są w Polsce gatunkiem dozwolonym. Warunkowo jadowite oznacza, że zęby z jadem są zlokalizowane z tyłu, dlatego nie każde ugryzienie takiego węża kończy się zatruciem. Zapomniałbym jeszcze o anakondzie zielonej, która jest jednym z największych węży świata. Potrafi dorosnąć nawet do 6 metrów. Większość tych gatunków, które tu mam dorasta do 1,5 metra - mówił Witold Plucik, hodowca węży.
Na stoliku w pudełkach przebywały osobniki i kilkunastocentymetrowej długości. Będą rosnąć. Hodowla węży jest jednak stosunkowo trudna.
W hali znaleźliśmy też małe gekony. - Dokładnie gekony orzęsione. To gatunek jaszczurki pochodzący z Nowej Kaledonii. Można je hodować w domu. Dorastają do około 25 centymetrów razem z ogonem. Takie, akurat na początek. Nie za małe, i nie za duże. Opieka nad nimi nie jest skomplikowana, wystarczy pionowe terrarium, bo uwielbiają się wspinać. Dobrze się czują w temperaturze pokojowej - wyjaśniała Joanna Cempa, hodowca gekonów.
A to tylko niektóre zwierzaki, które można było zobaczyć na targach. Dodatkowo można się było zaopatrzyć w niezbędny do hodowania osprzęt. A ci ze zwiedzających, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na hodowlę mogli kupić koszulkę z wężem.