Oblicza Łęcza

10
31.08.2012
Oblicza Łęcza
fot. nadesłane
W Łęczu, jednej z najpiękniej położonych miejscowości Wysoczyzny Elbląskiej zrealizowano kolejny projekt, polegający na modernizacji wiejskiej wiaty.
Stowarzyszenie Łęcze - wieś z perspektywą zakończyło kolejny projekt o nazwie: „Remont wiaty w Łęczu jako element integracji społeczności lokalnej oraz obiekt wspierający wizerunek Łęcza, jako wsi przyjaznej turystom” i był finansowany przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
   Rezultatem projektu była inwestycja polegająca na wymianie podłogi w drewnianej wiacie, mieszczącej się w sercu wsi Łęcze. Obecnie śmiało można stąpać po nowej, brukowanej posadzce. [fotor]
   Budowla, jak widać na załączonych zdjęciach spełnia wiele funkcji: stanowi miejsce integracji mieszkańców, była wspaniałą siedzibą strefy kibica podczas Euro 2012, spełniała rolę pięknego ołtarza podczas uroczystości Bożego Ciała czy innych uroczystości religijnych. Podczas wędrówek rowerowych czy pieszych zadaszony obiekt stanowi schronienie dla turystów.
   W przyszłości planowane są tam spotkania mieszkańców, kino letnie oraz centrum informacyjne dla turystów.
   Kolejnym etapem inwestycji ma być zagospodarowanie placu wokół wiaty. Członkowie stowarzyszenia pracują nad pozyskaniem kolejnych środków na zakończenie inwestycji.
   
   Dzięki mieszkańcom Łęcza, ich zaangażowaniu, pracy, poświęceniu czasu wolnego dla dobra wspólnego Łęcze może myśleć o sobie "Wieś z perspektywą".
   
   Wiata w Łęczu, to obiekt, który powstaje dzięki funduszom pozyskanym ze środków Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, sponsorom, a przede wszystkim dzięki wspaniałym mieszkańcom Łęcza - w większości wolontariuszom.

   
Zarząd Stowarzyszenia Łęcze - wieś z perspektywą

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Jedyne trzy lata od wykonania mapy do celów projektowych, szybko :D
(2012.08.31)

info

0  
  0
w tej wiacie to siedzą miejscowe pijaczki-chleją i drą ryja, przy muzyce z opla corsy-ładna mi integracja.
wiejski chłopek (2012.08.31)

info

0  
  0
Może dzielnicowy wybrałyby się raz na jakiś czas na wycieczkę do Łęcza i sprawdził czy rzeczywiście ładnie śpiewają czy też drą. .. .
(2012.08.31)

info

0  
  0
A może by tak pomyśleli o lokalu dla pogorzelców, którzy już 2 lata zalegają w wiejskiej świetlicy i demoluja ją doszczętnie!!!!!
wyborca (2012.08.31)

info

0  
  0
Nie drą, nie drą to taki Newfolk, troche zrozumienia dla sztuki.
(2012.08.31)

info

0  
  0
"remont wiaty w Łęczu"-dopiero co ją postawili a już remont, chyba dokończenie budowy. a i ścianki z cegieł też już są
(2012.08.31)

info

0  
  0
a co to dzielnicowy opla nie widzial czy co
(2012.09.01)

info

0  
  0
pogorzelcy to niech sie wezmą do pracy a nie piwko pod sklepem piją świątek piątek i niedziela
jlis (2012.09.01)

info

0  
  0
A nie wiedzą chyba mieszkańcy jakie ciekawe i przejmujące wspomnienia z lat młodości na Lubelszczyźnie napisał mieszkaniec Łęcza niestety już nie żyjący Edward Suski p. t. " Zawsze pod wiatr " !!!!
(2012.09.02)

info

0  
  0
je*ac dzielnicowego a wiejskie chłopy niech sie za robote wezma. .naRyy
(2012.09.09)

info

0  
  0