Na Zawodziu fajnie jest

45
04.07.2020
Na Zawodziu fajnie jest
Piknik sąsiedzki na Zawodziu (fot. Michał Skroboszewski)
- Taki grill u sąsiadek – śmieje się jedna z pań uczestniczących w pikniku. - Na razie rozmawiamy przy kawie z koleżanką. W sumie mogłybyśmy to robić w domu, ale tutaj jest przyjemniej. - mówi jedna z uczestniczek pikniku sąsiedzkiego, który dziś odbył się w Domu pod Cisem na Zawodziu. Zobacz zdjęcia.

Na grillu dochodzi mięso, leżaki, w pakiecie delikatny, ochładzający wietrzyk od rzeki, Gracjan Kalandyk gra na gitarze. Gdzie? Wystarczy wyjść ze Starego Miasta, przejść przez Most Niski i skręcić w prawo. Domu pod Cisem nie sposób przegapić. A potem tylko wejść na dziedziniec i już można oddać się relaksowi.

- Połączyliśmy dwa wydarzenia. Po pierwsze chcemy podziękować osobom, które przeznaczyli 1 procent swojego podatku na Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Plan jest taki, żeby co roku w ten sposób dziękować naszym przyjaciołom i sympatykom. Drugie, to piknik dla mieszkańców Zawodzia. To zaproszenie do Domu Sąsiedzkiego, w którym chcemy współpracować z mieszkańcami, dawać im przestrzeń do działalności społecznej. – mówił Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wpierania Inicjatyw Pozarządowych.

W tym roku prezentem dziękczynnym był koncert Gracjana Kalandyka, który wykonał covery i zaprezentował własną twórczość. Na gości czekały specjały wykonane przez Koło Gospodyń Miejskich.

- Mamy smalczyk, ogórki, szykujemy sałatkę – panie z Koła Gospodyń Miejskich przyłapaliśmy na ostatnich przygotowaniach.

Oprócz tego warsztaty garncarskie, plecenie wianków i zabawy animacyjne dla dzieci.

- Taki grill u sąsiadek – śmieje się jedna z pań uczestniczących w pikniku. - Na razie rozmawiamy przy kawie z koleżanką. W sumie mogłybyśmy to robić w domu, ale tutaj jest przyjemniej.

- Mieszkańcy mówią, że to jest inny świat, trochę oderwany od Elbląga. Trochę potrzeb tu jest, drogi są w opłakanym stanie. Ale mieszkańcy mówią, że żyje tu się świetnie. Mi marzy się powstanie Stowarzyszenia Rozwoju Dzielnicy na Zawodziu skupiających lokalnych patriotów, którzy byliby rzecznikami interesów dzielnicy, którzy chcieliby, aby Zawodzie piękniało – mówił Arkadiusz Jachimowicz.

Marzeniem ekipy Domu pod Cisem jest stworzenie z adresu Stawidłowa 3 lokalnego centrum.

- Działania Domu Sąsiedzkiego są przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Elbląga, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców dzielnicy Zawodzie. To jest taki Społeczny Dom Kultury – mówiła Anna Łebek – Obrycka, animatorka Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Widzę ze wirus jest jest niemodny
Tryton (2020.07.04)
@Tryton - Chcesz cos z Avonu?
(2020.07.04)
Mówi się: za kanałem nie na zawodziu.
(2020.07.04)
A kto to jest Gracjan Kalandyk ?
(2020.07.04)
@Tryton - Bo go nie ma elblazanie nie będą siedzieć w domu bo jakiś wirus pogoda piękna to korzystają i super coś się dzieje z chęcią też bym tam poszła trochę za daleko; )))
(2020.07.04)
a gdzie maseczki ludzie czy wy jesteście mądrzy przecież wirus jeszcze panuje nie słuchacie telewizji organizatorzy na to pozwalają gdzie jest straż miejska
Barbi (2020.07.04)
@Barbi - Pis za mocno wszedl. Morswiecki sam powiedzial, ze wirus sie uspokoil, nie ma sie czego bac.
A. D (2020.07.04)
Super impeza, tak trzymać
(2020.07.04)

info

17  
  0
@Barbi - Straż miejska na grillu, też bez maseczek 😂
(2020.07.04)
same wypasione
(2020.07.04)

info

11  
  3