Na ścieżkę nikt nie wpadł

49
08.06.2021
Na ścieżkę nikt nie wpadł
(fot. Czytelnik)
Przy okazji budowy ścieżek rowerowych w ciągu ul. Kościuszki, Agrykola i Górnośląskiej odnowiono chodniki na kilku odcinkach, m.in. fragment przy ul. Sienkiewicza. - Dlaczego nikt nie pomyślał, by przedłużyć ścieżkę z Agrykoli do Wspólnej? Przecież to mały kawałek, dzięki któremu powstałaby kompletna pętla rowerowa! - pyta nasz Czytelnik.

- Chodnik miÄ™dzy ul. WspólnÄ… a GórnoÅ›lÄ…skÄ… jest dość szeroki, spokojnie zmieÅ›ciÅ‚aby siÄ™ tam Å›cieżka rowerowa, dziÄ™ki czemu powstaÅ‚aby fajna rowerowa pÄ™tla – od Wspólnej do Wspólnej – pisze pan MichaÅ‚, jeden z naszych Czytelników (nazwisko do wiadomoÅ›ci redakcji). - Niestety, ktoÅ› siÄ™ uparÅ‚ i na caÅ‚ej szerokoÅ›ci wykonano chodnik tylko po to, by mogÅ‚y na nim parkować samochody – dodaÅ‚ czytelnik, dołączajÄ…c na dowód zdjÄ™cie. - RozmawiaÅ‚em z urzÄ™dnikami z ZarzÄ…du Dróg na ten temat, apelowaÅ‚em, by zrobiono tam Å›cieżkÄ™, ale bez skutku – dodaje.

Co na to urzÄ™dnicy z Departamentu ZarzÄ…d Dróg? W odpowiedzi na nasze pytania informujÄ…, że pozwolenie na budowÄ™ Å›cieżek rowerowych, które sÄ… realizowane w ramach unijnego projektu oraz zakres robót „nie obejmowaÅ‚ budowy Å›cieżki rowerowej na tym fragmencie ulicy Sienkiewicza”.

- Z uwagi na zÅ‚y stan techniczny istniejÄ…cych chodników przy ulicy Sienkiewicza 9 -7, ale również przy ulicach Agrykola 7, KoÅ›ciuszki 57-63 oraz oszczÄ™dzone Å›rodki finansowe powstaÅ‚e przy realizacji inwestycji, podjÄ™to decyzjÄ™ o remontach chodników na wszystkich tych odcinkach – dodaje Departament ZarzÄ…d Dróg. - Dla tych remontów uzyskano przyjÄ™cie zgÅ‚oszenia robót budowlanych we wÅ‚aÅ›ciwym organie architektoniczno-budowlanym. Celem wykonanych remontów byÅ‚a poprawa stanu technicznego i ujednolicenie nawierzchni odcinków chodników w bezpoÅ›rednim otoczeniu realizowanej inwestycji dotyczÄ…cej budowy Å›cieżek rowerowych – dodajÄ… urzÄ™dnicy.

Co ciekawe, remont chodników wykonała firma MTM, która realizuje również budowę ścieżek rowerowych przy ul. Agrykola, Kościuszki i Górnośląskiej. Podpisała z miastem dodatkową umowę na ten cel z tzw. wolnej ręki, bez ogłaszania przetargu, na co w podobnych sytuacjach pozwala prawo zamówień publicznych.

Przy Sienkiewicza w ramach tej umowy powstaÅ‚ szeroki chodnik, który – jak widać na zdjÄ™ciu - bÄ™dzie sÅ‚użyÅ‚ także za parking.


    

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Heh, niestety mnóstwo elblążan nie wie co to jest kontrapas i jeździ rowerami pod prąd Wspólną albo Kościuszki (tj. po lewej stronie jezdni).
SÄ…siadMateusz (2021.06.08)
Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze Elbląga. Czas na prawe, mądre i sprawiedliwe władze w naszym mieście.
TeofilSkorupa (2021.06.08)
Tepi urzednicy
(2021.06.08)

info

24  
  10
Elbląg to stan umysłu. Przy okazji zabrakło asfaltu/polbruku ? Czekamy jak ceny spadną? Czy może ekipa przeniosła się z pracami w bliżej nieokreślone miejsce, bo jakoś po wykonaniu podłoża i krawężników dziwnie pusto się zrobiło na tej inwestycji ? Możecie coś o tym napisać? Kiedy koniec prac? Ścieżki rowerowe będą asfaltowe czy z polbruku?
krzychu7777 (2021.06.08)
Starsza część "ścieżki rowerowej"z płyt chodnikowych w kierunku Jeleniej Doliny w 1/3 zarośnięta przez zielsko. W długi weekend mnóstwo pieszych i rowerzystów. Ciasno. Znowu ktoś zaspał. Nie ma to miasto prawdziwego gospodarza tylko jaśnie pana w lymuzynie.
P. Klim na Prezydenta (2021.06.08)

info

23  
  8
Czy jest ścieżka, czy jej nie ma i tak rowerzyści jeżdżą chodnikiem, więc co za różnica :-(
(2021.06.08)
@SąsiadMateusz - A Ty wiesz co to kontrapas ? To taki pas służący do jazdy w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Rowery cisną lewą stroną dla niewtajemniczonych "jadą pod prąd"a dla znających kodeks jadą prawidłowo jak należy.
(2021.06.08)
@TeofilSkorupa - Panie Teofilu zawsze z przyjemnością czytam pańskie komentarze pełne trafnych spostrzeżen politycznych i gospodarczych.
Wyborca z Elblaga (2021.06.08)
@SąsiadMateusz - A Ty rower masz od ojca Mateusza gdzie takie zjawiska jak kontrapas nie występują ? Że głupoty wypisujesz a tumany to plusują.
@TeofilSkorupa - Towarzysze, niech żyje neobolszewia. Niech żyje, Jarosław, wiwat. Och wy komunistyczne betony
(2021.06.08)