Bieg Nadziei. Razem dla najbardziej potrzebujących

6
20.03.2025
Bieg Nadziei. Razem dla najbardziej potrzebujących
Już niebawem w zielonym sercu Elbląga odbędzie się coroczne wydarzenie, które łączy pasję do biegania z najpiękniejszą misją – pomocą dla potrzebujących. VI Bieg i Marsz Nadziei to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w charytatywnej inicjatywie na rzecz Hospicjum Elbląskiego. To zaproszenie do aktywnego działania, ale przede wszystkim do ofiarowania kawałka siebie dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Zapisy właśnie wystartowały.

Bieg i Marsz Nadziei to charytatywne wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz miejskich imprez. Co roku przyciąga uczestników, którzy nie tylko chcą rywalizować na trasie, ale także włączyć się w akcję na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie działalności hospicjum, które każdego dnia niesie pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Oprócz głównych biegów na 5 i 10 kilometrów, organizatorzy przygotowali także marsz na dystansie 3 km, który poprowadzi uczestników na Górę Chrobrego – jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Bażantarni. Natomiast dla dzieci przygotowano bieg terenowy, który na pewno dostarczy najmłodszym niezapomnianych wrażeń.

Zapisy na VI Bieg Nadziei właśnie wystartowały na stronie elektronicznezapisy.pl i potrwają do 15 maja. Wpisowe wynosi 70 zł dla osób powyżej 12. roku życia i 35 zł dla dzieci do 12. roku życia. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzi koszulka, medal oraz posiłek na mecie. Ponadto 6 najszybszych kobiet oraz mężczyzn na dystansach 5 i 10 kilometrów otrzyma pamiątkowe statuetki.

Bieg Nadziei to nie tylko sport, ale i wyjątkowa akcja, która na stałe wpisała się w program „Pól Nadziei”. Od 2004 roku w Elblągu realizowana jest ta inicjatywa, której celem jest zbieranie funduszy na rzecz osób przewlekle i nieuleczalnie chorych. Żonkil, który jest symbolem tej akcji, przypomina nam o nadziei, która może zmienić świat.

Dołącz do VI Biegu Nadziei w Bażantarni i daj z siebie wszystko, by pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Pamiętaj – razem możemy więcej!

Tekst i fot. MOSiR

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Bardzo dobra inicjatywa oraz rozrywka dla wszystkich mieszkańców. Rok temu za co łaska do puszki można było zjeść zupę grochówkę, ciasta, torty i serniki. Kiełbasa na ognisku oraz dobre humory. To wspaniała i bardzo ważna impreza. Każdy może w tym brać udział i uczestniczyć wraz ze wsparciem.
(2025.03.20)

info

14  
  0
To bardzo dobra inicjatywa. Życzę powodzenia! K
(2025.03.20)

info

4  
  0
nie do konca. mimo wszystko ktoś chce pospacerowac to w tym momencie nie może. mama z dzieckiem, ...
(2025.03.21)
Weź ty się odczep wreszcie!!!! Boże co za maruda!!!!!
(2025.03.22)
Ty nie masz innych problemów?!!!!! Wszystko Ci przeszkadza!!!!
(2025.03.22)
A tej wszystko przeszkadza!! Nie masz innych problemów?!
(2025.03.22)