79. rocznica zakończenia II wojny światowej

6
07.05.2024
79. rocznica zakończenia II wojny światowej
(fot. UM Elbląg)
Władze Elbląga zapraszają na uroczystość obchodów 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystości odbędą się 8 maja o godz. 12 przy grobach aliantów na cmentarzu Agrykola.

Program uroczystości:


   · odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,
   · przemówienia okolicznościowe,
   · Apel Pamięci i salwa honorowa,
   · składanie kwiatów.

 

Dzień później, 9 maja godz. 12, odbędzie się składanie wieńców i wiązanek przy Pomniku Ofiar Obozu Stutthof przy ul. Lotniczej (koło torów) w 79. rocznicę wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof, podobóz Elbląg.

Urząd Miejski w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

He he he
Brzmi znajomo? (2024.05.07)

info

4  
  1
R. Kukliński - od 1970r. Agentwywiadu, przekazał naZachód ponad 40 tys. stron dokumentów dotyczących PRLZSRR, UkładuWarszawskiego. W 1981r. przez BerlinZachodni uciekł doUSA. 21.02.2014,sejm IIIRP uchwalił: W 10.rocznicę śmierci płk. Kuklińskiego Sejm RP wyraża najwyższe uznanie dla działań pułkownika, którego poświęcenie przysłużyło się obaleniu w Polsce komunizmu i utrzymaniu światowego pokojuZagrożonego planamiMilitarnymiZSRR Kierując się dobrem Polski i Polaków, nie zważając na niebezpieczeństwa, Kukliński odważnie przeciwstawił się komunistycznemuReżimowi Kap. Szmit - jakoSędzia prowadził sprawy z klauzuląTajności. Poprosił o azylPolityczny naBiałorusi. Ostrzega, że nieRzontIIIRP na polecenieKrowopasów i Wlk. Brytfanny dążą do rozpoczęciaWojny zBiałorusią i zRosją. Szybsze odSikorskiego powszechneMedia już wiedzą jak KomentowaćSzpieg, ruskaAgentura, a może iChińska - powiązana zPiS, niewypłacalnyDłużnik, wypićLubi, … KościółTakże się za sędziąSzmitem nie ujmie, no boWolność iNiepodległość przychodzą zawsze zZachodu, a nie zeWschodu, a zwłaszcza z tej schizmatyckieRosji, którą ewangelizowaćTrzeba
naMarginesie (2024.05.08)

info

1  
  3
Po ucieczce pisowskiego patrioty wychodzi na to że pisowski chłop proszący putina o pomoc w walce z UE to nie była prowokacja a szczera prośba o "wyzwolenie"
Pisowska Targowica (2024.05.08)
@naMarginesie - To pislamscy chłopi podczas blokowania Polski prosili putina o pomoc. To pislamski sędzia pojechał przekazać tajemnice NATO. To pisowski wódz obiecuje że jak wejdą do parlamentu europejskiego to z Unii nie zostanie nic
Pis- putin i spółka (2024.05.08)
@Pisowska Targowica - A kto wchodził w doopsko ruskim? Już nie pamiętasz jak ekipa platformy obywatelskiej słuchała się Rosji i robili to co im kazali. Likwidacja jednostek wojskowych na wschodzie i nie tylko, brak tarczy antyrakietowej, próba sprzedaży lotosu kacapom, katastrofa smoleńska itd. Teraz nie wypada im paluszka trzymać przez wojnę na Ukrainie za to dalej trzymają Niemcom. Ale kto wie co będzie dalej.
PeOwska targowica (2024.05.08)
Niech żyje Wielka Katolicka Niepodległa Najjaśniejsza Rzeczpospolita a nie jako lewacka odnoga Brukseli. Związek Sowiecki padł po 74 latach i Unia też niedługo padnie.
Na pohybel lewakom (2024.05.08)

info

2  
  4