Ukradli sejf z MOPS. Instytucja musiała wstrzymać wypłaty zasiłków

25
18.11.2025
Ukradli sejf z MOPS. Instytucja musiała wstrzymać wypłaty zasiłków
Jeden z zatrzymanych przez policję w związku z kradzieżą sejfu, fot. arch. KMP w Elblągu
Trzech mężczyzn trafiło do aresztu i odpowie przed sądem za kradzież sejfu z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy w Pasłęku. W kasie było 35 tysięcy złotych i do tej pory nie udało się odzyskać całej kwoty.

Na tydzień Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej musiał wstrzymać wypłatę świadczeń po tym jak trzech mężczyzn ukradło znajdujący się w jego siedzibie sejf.

- Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 listopada. Sprawcy po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych oraz drzwi wewnętrznych do jednego z pomieszczeń MGOPS w Pasłęku, zabrali w celu przywłaszczenia znajdujący się tam sejf z zawartością pieniędzy w kwocie około 35 tys. zł oraz dokumentacji kasowej. Po wyniesieniu sejfu z budynku sprawcy wywieźli go samochodem w inne miejsce. Tam dokonali jego otwarcia i kradzieży oraz podziału znajdujących się wewnątrz pieniędzy – informuje prokurator Ewa Ziębka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Sprawcy: 26-letni Jerzy W., 27-letni Dawid K. oraz 33-letni Paweł P. zostali tymczasowo aresztowani.

- Wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 279 par. 1 kodeksu karnego (kradzież z włamaniem-red.). Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich dodatkowo postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3. Przeprowadzone przeszukania pozwoliły na odzyskanie znacznej części skradzionych pieniędzy. Dodatkowo u jednego z podejrzanych w jego miejscu zamieszkania ujawniono również substancję psychotropową w postaci amfetaminy – informuje prok. Ewa Ziębka.

Po kradzieży MGOPS w Pasłęku na tydzień wstrzymał wypłaty świadczeń. Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Ośrodka, zostały one wznowione 13 listopada.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Patrole okradli własnego dobrodzieja!
Deng (2025.11.18)
Normalnie kasiarz KWINTO ze swoją szajką :)
(2025.11.18)

info

11  
  2
Ale jak to, że dali się tak łatwo złapać? Nie zaplanowali porządnie całej akcji?
(2025.11.18)
Gang Olsena...
Irek Szaf (2025.11.18)

info

15  
  0
gang Olsena
(2025.11.18)
@Deng - Nie patrole a parole okradli swojego dobrodzieja, czyli opiłowali gałęź na której siedzieli, to nie mogło się dobrze skończyć, teraz w areszcie tylko czarna kawa I suchary do czasu aż przypomną sobie gdzie jest kasa
Miałeś chamie złoty rog (2025.11.18)
Przykład idzie z góry. Im się ten sejf po prostu należał
Kradniemy z procedurami (2025.11.18)

info

20  
  0
@Miałeś chamie złoty rog - Potole, patole a nie patrole, parole- sztuczna inteligencja (Ai) przejmuje władzę nad tym co chcemy napisać
(2025.11.18)
Tu jest Polska. Każdy ma pokusy
Tu jest Polska (2025.11.18)

info

10  
  4
Według słownika pis to byli patrioci
pis to stan umysłu (2025.11.18)