Tata policjant – mój niebieski bohater

10
23.06.2020
Tata policjant – mój niebieski bohater
W trakcie służby stanowczy, bezwzględni wobec przestępców, z uporem dociekający prawdy, wyciągający konsekwencje wobec tych, którzy na to zasłużyli. W domowym zaciszu natomiast – czuli i opiekuńczy, czasami przymykający oko na przewinienia swoich pociech. Silne ramiona, które na co dzień zatrzymują przestępców, po pracy stwarzają azyl bezpieczeństwa dzieciom, w oczach których są niekwestionowanymi bohaterami. W dniu ich święta – wszystkim tatom w policyjnym mundurze – życzymy spełnienia marzeń.

Ten szczególny dzień, który każdego roku obchodzony jest w Polsce 23 czerwca sprawia, że większość naszych myśli kierowana jest ku nim – ojcom. A takich w policyjnych szeregach nie brakuje. Bez względu na charakter pełnionej służby – w patrolu, w białej czapce, czy przy dochodzeniowych aktach – w oczach dziecka to właśnie tata jest bohaterem. I jak się okazuje nie potrzebna mu do tego peleryna.

 

Cenna każda chwila

W trakcie pełnionej służby całkowicie oddają się swojej pracy, zapewniając bezpieczeństwo innym.  Każdy tata policjant ma jednak świadomość, że jego ochrony oczekują nie tylko mieszkańcy, ale i jego najbliżsi, do których wraca po pracy.

Jak przyznał braniewski dzielnicowy:

,,Nawet najcięższa służba w ułamek sekundy może zamienić się w najpiękniejszą chwilę, gdy wracasz zmęczony do domu, a w progu wita cię twoje dziecko rzucając ci się na szyję, ściskając z całych sił. Bo kocha i tęskni''.

Bez wątpienia policyjny zawód jest wymagający i nie wiadomo, z czym przyjdzie się zmierzyć funkcjonariuszom kolejnego ranka. Są dni, w których tata wychodzi z domu, kiedy jego pociechy jeszcze śpią, a wraca nocą, gdy one zdążyły już usnąć. Wtedy liczy się każda wspólna chwila.

"Nie jest łatwo w chwilach, w których uświadamiasz sobie, że wychowanie dzieci stało się głównie zadaniem ich mamy. Ale, gdy tylko nadarza się okazja – nadrabiamy stracony czas. Moje dzieci wiedzą, że tata ma bardzo ważne zadania do wykonania. To co robię, robię przecież także dla ich bezpieczeństwa" – podsumowuje funkcjonariusz pionu kryminalnego braniewskiej jednostki.


   Wrócić bezpiecznie do domu

Ojcowie w policyjnych mundurach podkreślają, że sukces w służbie cieszy podwójnie, kiedy ma się z kim tą radością dzielić. Funkcjonariusze ci doskonale wiedzą, że ich działania są wzorem nie tylko dla lokalnej społeczności, o której bezpieczeństwo się troszczą. Poczynania policjantów bacznie śledzą ich pociechy, które już teraz marzy, by w dorosłym świecie iść w ślady ojców.

Funkcjonariusze pytani o to, czego można im życzyć w dniu ich święta odpowiadali zgodnie, że chcieliby po prostu z każdej służby wracać bezpiecznie do swoich bliskich.

podkom. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Chyba milicjant. Za rzadow pis nie ma juz policji, tylo milicja
sapek (2020.06.23)
A to nie jest granatowy ?
Inc (2020.06.23)

info

1  
  0
wierzę, że napewno są policjanci, którzy są po prostu dobrymi ludźmi i sumiennie wykonują swoje obowiązki, niestety trafiają się i czarne owce. .. jak w każdym zawodzie. .. dzisiaj nie hejtujmy - 100 lat Policjanci! a ojcowie Policjanci-125 lat !
janJohn (2020.06.23)
"Wybij sobie z głowy szukać na komendzie pracy. C*uj idzie na łatwiznę bo zarobic nie potrafi"
Prosto z ulicy wiesci (2020.06.23)

info

3  
  3
@sapek - Za rządów PIS jest pisolicja
(2020.06.23)
*W trakcie służby stanowczy, bezwzględni wobec przestępców, z uporem dociekający prawdy, wyciągający konsekwencje wobec tych, którzy na to zasłużyli. * - Czytając ten tekst to ciśnie się na usta - takich policjantów chcielibyśmy na co dzień! Szkoda tylko, że to tekst a w realu lipa. .. .!!!
(2020.06.23)

info

6  
  1
@janJohn - Nie sposób się z Tobą nie zgodzić ! Tylko czarne owce po prostu się wyrzuca, bo psują opinię innym, tym dobrym !
(2020.06.23)
w domowym zaciszu- to się różne rzeczy dzieją. kto ma wiedzieć te wie
beniuu (2020.06.23)

info

1  
  1
Silni wobec słabych, słabi wobec silnych
asf (2020.06.25)

info

0  
  0
@sapek - Chyba kaczy OMON
Acab1234 (2021.05.01)