Spalał kable w parku Modrzewie

9
29.10.2020
Spalał kable w parku Modrzewie
arch. SM w Elblągu
Strażnicy patrolujący teren parku Modrzewie zauważyli gęsty czarny dym wydobywający się z krzaków. Zapach i kolor dymu przypominały palony plastik. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w kierunku miejsca, z którego wydobywał się dym, lecz na miejscu nikogo nie zastali. Pod jednym z drzew na skraju parku palone były kable, które elbląscy strażnicy niezwłocznie ugasili.

 Strażnicy wykonali na miejscu niezbędne czynności i oddalili się do radiowozu celem wypełnienia dokumentacji. W momencie, kiedy strażnicy mieli odjeżdżać w krzakach, pojawił się mężczyzna, który zaczął czegoś szukać. Funkcjonariusze ujęli mężczyznę, który następnie przyznał się do popełnienia wykroczenia z art. 191 Ustawy o odpadach Mężczyzna został ukarany najwyższym mandatem karnym, przewidzianym za to wykroczenie - 500 zł. Przypominamy, że spalanie odpadów to nie tylko palenie plastików, ale również dokumentów, odpadów pochodzenia roślinnego, czasopism, książek, drewna lakierowanego, płyty meblowej, sklejki meblowej, parkietów i wiele innych. Prosimy o rozwagę przy paleniu ognisk oraz ogrzewaniu piecami grzewczymi! Pamiętajmy, że spalanie odpadów to trucie samego siebie, ale również innych. My wszyscy mamy wpływ na to, czym oddychamy.

mł. str. Karol Hoffman Straż Miejska w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Największą bzdurą jest zakaz spalania resztek roślinnych na działkach. A w domu kijowym węglem w piecu to można. .. eh. ..
działkowicz radosny (2020.10.29)
@działkowicz radosny - resztki roślinne należy kompostować. ..
mkt (2020.10.29)
a dlaczego leniwce ze straży miejskiej nic nie robią jak leci dym śmierdzący na Górnośląskiej i Traugutta, ale jadą sobie wygodnie w swoim nowym terenowym autku i udaja że nic nie widzą, czy zabierzecie się w końcu do roboty!
(2020.10.29)
Dobrze że nie VW GOLF OLK 2184.
(2020.10.29)

info

0  
  0
Facet covida oczadzał
(2020.10.29)

info

4  
  1
@działkowicz radosny ale ciemny jak tabaka w rogu - slyszales czyms takim jak kompstowanie?
(2020.10.29)

info

2  
  0
Twoje niedoczekanie. ..
(2020.10.29)
napisał to bezrobotny
gajowy Marek (2020.10.30)
Szkoda, że strażnicy nie odjechali w tych krzakach. LPG+ pewnie.
SHIP_OE (2020.10.30)

info

1  
  0