Rzucił koktajlem Mołotowa w komendę policji, stanie przed sądem

51
04.10.2025
Rzucił koktajlem Mołotowa w komendę policji, stanie przed sądem
Fot . KMP Elbląg
Prokuratura Rejonowa w Elblągu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Michałowi S. Mężczyzna jest oskarżony o próbę podpalenia Komendy Policji w Elblągu, w którą trzykrotnie rzucił butelką z podpaloną benzyną, tzw. koktajlem Mołotowa.

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia tego roku pod Komendą Miejską Policji w Elblągu. 30-letni Michał S. przyjechał tam samochodem, jak się później okazało pod wpływem środków odurzających i trzykrotnie rzucił butelką z benzyną w siedzibę policji. Prokuratura Rejonowa w Elblągu właśnie zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-latkowi, który wcześniej był już karany sądownie również za usiłowanie wywołania pożaru.

-W akcie oskarżenia Michałowi S. zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: usiłowania sprawdzenia zdarzenia mającego postać pożaru, które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób tj. funkcjonariuszy Policji oraz osób przebywających w Izbie Zatrzymań KMP w Elblągu, w ten sposób , że trzykrotnie rzucił butelką z podpaloną benzyną w postaci tzw. „ koktajlu Mołotowa” w budynek Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, przy czym zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na bezzwłocznie podjęte działania gaśnicze , doprowadzając w ten sposób do zniszczenia mienia na szkodę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, a nadto czynu tego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Zarzucono mu również kierowanie samochodem osobowym, znajdując się pod wpływem środków odurzających – informuje Ewa Ziębka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

30-latkowi grozi od roku do 10 lat więzienia. - Podejrzany, w toku postępowania przygotowawczego, kilkukrotnie zmieniał swoje wyjaśnienia . Początkowo nie przyznał się do popełnienia obu zarzucanych mu przestępstw. W kolejnych wyjaśnieniach przyznał się do obu czynów i złożył wyjaśnienia. Następnie nie przyznał się do popełnienia drugiego z zarzucanych mu czynów , w zakresie tym nie złożył wyjaśnień – dodaje prokurator Ziębka.

Mężczyzna od 20 kwietnia przebywa w areszcie. Sąd przedłużył czas jego trwania do 16 października.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Co z winnymi za śmierć 19 letniego Oliwiera ?
(2025.10.04)
Kiedy areszty?
(2025.10.04)
To prawdziwa tragedia
(2025.10.04)

info

7  
  2
Pewnie to efekt ostatnich działań policji i tyle
(2025.10.04)
dalej na niepodleglosci spedzajmy czas
jjkjhh (2025.10.04)

info

2  
  5
Prewencyjne zutylizować.
Z.U.O. (2025.10.04)

info

12  
  4
A co z podpalaczem z Hotelu ? Zdaje się, że tam doszło do pożaru i ewakuacji Niby zatrzymali sprawcę ale coś sprawa przycichła Czy tam też były podobne zarzuty? Czy ukręcono łeb sprawie i zamieciono pod dywan?
PePitr (2025.10.04)
Miszczu inteligęcji, sprawdź chronologię wydarzeń, zanim cokolwiek skomentujesz...
Pospolity zegarmistrz (2025.10.04)
Czy aresztowali morderców Oliwier czy dalej piszą posty na fb?
Clinteastwoof (2025.10.04)

info

20  
  23
Na najwyższy wymiar kary zasługuje.
(2025.10.04)

info

9  
  3