Rowery skradzione w Niemczech odzyskane na przejściu w Grzechotkach

13
26.10.2020
Rowery skradzione w Niemczech odzyskane na przejściu w Grzechotkach
arch. SG
W niedzielę (25.10) w godzinach nocnych funkcjonariusze Straży Granicznej z Grzechotek odzyskali dwa skradzione rowery. Używane jednoślady przewoził obywatel Rosji.

Do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski podjechał mercedesem sprinterem 31-letni kierowca. Mieszkaniec Kaliningradu przewoził z Niemiec do Rosji 59 sztuk używanych rowerów. W trakcie kontroli, funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń co do legalności pochodzenia niektórych jednośladów. Rowery w bardzo dobrym stanie technicznym były tak umiejscowione, by uniemożliwić kontrolującemu sprawdzenie numerów identyfikacyjnych. Funkcjonariusz z PSG w Grzechotkach nie odpuścił i częściowo rozładowano towar, by dokonać skutecznej kontroli pochodzenia jednośladów. Jak się okazało funkcjonariusz SG nie mylił się, 2 rowery pochodziły z kradzieży. Potwierdzili to funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Pierwszy został skradziony w sierpniu, a drugi w październiku br., w Paderborn na terenie Niemiec. Na miejsce wezwano policjantów z KPP w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Mieszkaniec Kaliningradu po przesłuchaniu został zwolniony, do Rosji ruszył bez dwóch rowerów.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czyli 57 rowerów było legalnych. To jakim cudem opłacało mu się przywieźć 2 kradzione ? W tej sg to muszą mieć niezłe parcie tylko nie wiadomo na co ?
(2020.10.26)

info

4  
  4
interes życia gangu olsena
(2020.10.26)

info

5  
  1
ja bym powiedział że niebywały sukces straży granicznej w dobie nic nie robienia po zamknięciu mrg
(2020.10.26)

info

6  
  1
Kazda forme kradziezy trzeba tępić nie wazne czy przedmiot był wartosciowy czynie. Brawo Straz Graniczna.
HvK (2020.10.26)

info

8  
  1
Chyba dobrze mówią Niemcy, że jak ktoś ci zaj. bie auto to jedź od razu do Polski go szukać. Czy Polakom nie jest wstyd, że oni tak mówią???
(2020.10.26)
Puścili go do domu azaplacil choc jakas grzywnę
elblazaninn (2020.10.26)

info

2  
  0
Ale ty jesteś gamoń, nic nie rozumiesz o czym czytasz. ..
mkt (2020.10.27)
57 nie było zgłoszonych
(2020.10.27)

info

3  
  0
Strach o rowery, ja swój trzymam w domu !!
(2020.10.27)
Nie wszyscy wiedza ile moze kosztowac markowy rower, to stad te heheszki ze tylko 2 sztuki. Zapewniam, duzo wiecej niz kilkunastoletni passat czy inne bmwe :)
koleś GIT (2020.10.29)

info

1  
  0