Podejrzany o napad na Nowowiejskiej wpadł w ręce policji
Do zdarzenia, a właściwie zdarzeń doszło w miniony wtorek na terenie Elbląga. Najpierw 29-latek odwiedził sklep w okolicach parku Kajki – tam nie udało mu się zrabować pieniędzy. Niedługo później w jednym ze sklepów przy ul. Nowowiejskiej zagroził ekspedientce trzymanym w ręku pistoletem. Stamtąd mężczyzna zrabował niedużą kwotę pieniędzy.
Policjanci operacyjni pracowali nad ustaleniem sprawcy napadu już od wtorkowego wieczoru. Zaraz po napadzie użyty był również pies tropiący. W czwartek policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 29-latka, który przyznał się do tych czynów. Policjanci zabezpieczyli również „pistolet” na plastikowe kulki, którym posłużył się mężczyzna.
29-latek usłyszał już zarzuty dokonania rozboju. Za taki czyn zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.