Po paliwo na podwójnym gazie

14
08.01.2026
Po paliwo na podwójnym gazie
Fot. arch. KMP w Elblągu
Policjanci z Pasłęka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który przyjechał na stację paliw, aby zatankować samochód. O podejrzeniu prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu funkcjonariuszy powiadomiła obsługa stacji, która wyczuła od mężczyzny zapach alkoholu. 41-latek stracił prawo jazdy, a jego samochód został zabezpieczony jako tymczasowe zajęcie pojazdu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę, 7 stycznia br., około godziny 13 na jednej ze stacji paliw w Pasłęku. Mężczyzna przyjechał na stację seatem ibizą, zatankował paliwo, a następnie udał się do kasy, aby zapłacić. W trakcie obsługi pracownicy stacji nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości i niezwłocznie zadzwonili na numer alarmowy.

Na miejsce natychmiast przyjechali funkcjonariusze, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 41-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy i nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony jako tymczasowe zajęcie mienia.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek, w którym nietrzeźwy kierowca stworzył realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości oraz bezwzględne konsekwencje wobec osób, które lekceważą prawo i bezpieczeństwo na drogach.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A wystarczyło jechać na paliwie po podwójny gaz.
huehuehuehuehue (2026.01.08)

info

1  
  3
"Na miejsce natychmiast przyjechali funkcjonariusze" - no no, tak tak... Szybka piłka, lekka akcja, zajęcie auta na rzecz skarbu państwa z kartonu, to i natychmiast przyjechali. Jak trzeba przyjechać pilnie do ryzykownej albo poważnej sytuacji, to już tak chętnie nie jadą.
policjanty_ryzykanty (2026.01.08)
@policjanty_ryzykanty - Pomyślałem dokładnie o tym samym xD Jak wystawka bez ryzyka i 100% skuteczności to na kogutach gnają, w moment na miejscu.
pilafek4 (2026.01.08)
@policjanty_ryzykanty - Podjecie drogowego zabojcy to nie jest powazna sytuacja?
Koledzy_pijaka (2026.01.08)
Miałem w życiu podobny przypadek, jazda na podwójnym gazie i co gorsza jeszcze po alkohol. Pech chciał że auto zgasło na światłach przed skrzyżowaniem i nie dało się zapalić. Po chwili miałem policję za plecami, wysiedli zapytali jaki problem, odpowiedziałem że nie mogę włączyć a oni w tym kobieta bez zastanowienia podwinęła rękawy i mnie popchnęli auto pojechało.... tylko że to się wydarzyło w tak krytycznie nastawionym państwie Niemcy ! U nas już wiem na czym polega interwencja policji.... Powiem więcej, po kielichu inaczej widzi się a właściwie nie widzi niebezpieczeństwo dlatego wyciągnęłem wniosek albo auto albo alkohol i postanowiłem rzucić jedno i drugie, wiele lat temu, dodam że 30 lat nie palę papierosów, dziś mając  62 wiem że być może jeszcze żyje i nikomu życia nie odebrałem....
(2026.01.08)
Czy w tej bajce były smoki?
Uhaha (2026.01.08)
@Uhaha - Szczera prawda.....
(2026.01.08)
Kolejny beztroski przypałowiec.
(2026.01.08)

info

2  
  0
Gaz na ulicach
Kult (2026.01.08)

info

0  
  0
@Koledzy_pijaka - Drogowy zabójca ?
Kto nie ma pokus? (2026.01.09)