Nie miał prawa jazdy, a nadal jeździł

4
18.06.2020
Nie miał prawa jazdy, a nadal jeździł
Sąd dwukrotnie skazał pewnego 35-latka z Elbląga, który za nic miał sobie wymóg posiadania prawa jazdy. Mężczyzna został trzykrotnie zatrzymany za jazdę samochodem bez uprawnień. Za każdym razem policjanci kierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Za pierwszym razem sąd skazał 35-latka na grzywnę wysokości 1500 złotych za kierowanie osobowym audi. Mężczyzna w lutym został zatrzymany do kontroli drogowej  na al. Grunwaldzkiej.

Na koncie 35-latek ma jeszcze dwie inne kontrole drogowe, gdzie kierował tym samym autem nie mając uprawnień. Było to w miejscowości Raczki Elbląskie i na ul. Warszawskiej. Za dwa wykroczenia sąd skazał go na grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 3 lata zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. Niezastosowanie się do tego zakazu będzie przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Zobaczcie jak niektórzy mają w czterech literach przepisy i prawo ! Kary zbyt niskie !!! Kara pieniężna po pierwszym razie a już za drugim powinno się auto zabierać plus prace społeczne na rzecz np. gminy.
(2020.06.18)

info

4  
  0
Pewnie jakiś wioskowy tuman!
(2020.06.18)

info

5  
  0
A jle ludzi jezdzi skuterami nie znaionc pszepisów
(2020.06.19)
Takich ja ty zapewne jeździ niewielu i oby takich jak ty było jak najmniej. Myślisz, że jak celowo piszesz z błędami to jesteś mądrzejszy???
(2020.06.19)